Vybíráme cesty krásnou přírodouNa svět se díváme z kolaMravenciVítěz triatlonu u RafanůMravenci pod Černou horou

Přihlášení

Přihlášení

Neznáte heslo k webu?
A byli jste na táboře nebo na víkendovce nebo jste chodili na kroužek?
Napište si o heslo na mail: jirka (zavináč) ventilek (tečka) org.

Přihlášením získáte:

 • možnost přispívat na nástěnku a do zápisků
 • možnost být mailem informováni o chystaných akcích a důležitých novinkách
 • Poslední komentáře

  Aktuality z tábora v Lanškrouně na FB

  Zdravím všechny cyklisty.Ať Vám počasí přeje, máte spousty zajímavých zážitků a najedete hodně kilometrů. Mějte se moc hezky a užívejte. Matějovi posílám velikou pusu. mamka Lukášová
  Leona Lukášová 2020-08-19 09:37:17

  Tabor 2017 - 3.den

  Zdravíme všechny cyklisty, jsme rádi že vám počasí zatím přeje a že si to užíváte. Velký pozdrav Filipovi a ať vám to ještě šlape na dalších výletech. Moc pozdravují ... více
  Steinerovi 2017-08-15 10:20:39

  Tabor 2017 - 1.den

  Posíláme moc pozdravů všem cyklistům, přejeme ať Vám hezké počasí vydrží a krásně Vám to šlape. Zdravíme Ondru Žitného z Mravenců...
  Žitní 2017-08-15 06:44:21

  Alíci - tábor v Klášterci nad Orlicí

  Sobota 14.8.2010

  V osm hodin jsme se sešli tradičně na parkovišti za Tepnaklubem. Vedoucí Alíků, Ála Lochmanová, Ondra Maslikiewicz a dnes i Bára Tesařová, převzali od rodičů: Áďu Drozdka, Víťu Vosáhla, Jirku Hilschera, Šimona Vojtíška, Davida Lichtenberga, Matěje Zimu a Adama Ovčarika. Po focení, kontrole kola a přilby, seznámení s pravidly a rozloučení jsme vyrazili přes Ostrovy do Pekla a odkud do Olešnice, kde jsme se vydatně posilnili svačinami od maminek:-). Dále jsme pokračovali do Polska přes Zieleniec a zpět do Čech se vrátili v Bartošovicích. Odtud je to do Kláštěrce, co by kamenem dohodil a zbytek dojel na kole:-) Na terénní vložku u Zemské brány určitě nezapomene Bára, protože její zmizení v kopřivách na konci výletu se stává už zvykem. Naštěstí vše dopadlo dobře a všichni Alíci v pohodě dorazili do tábora, kde na nás už čekala výborná večeře od „taťky“ Petra. Dnes jsme zdolali 73,6 km.

  Zastávka před stoupáním do Zielence

  Neděle 15.8.2010

  Dnes se na nás sluníčko moc neusmívalo, proto jsme se rozhodli navštívit nedalekou pevnost Haničku. Cesta po cyklotrase se nám velmi zamlouvala, ale dešťové mraky už méně. Na rozcestí uprostřed lesa se rozpršelo. Naštěstí jsme se mohli schovat pod malinkou stříšku nad sezením, kde už se skrývalo před deštěm šest cyklistů. Po chvíli přestalo úplně pršet a my rychle vyrazili k Haničce vzdálené 3 km. Bohužel druhá vlna vydatného lijáku nás zastihla kus před Haničkou. Promokli jsme až na kost, teda až na pár šťastlivců, kteří si vzali pláštěnku. V poledne jsme poobědvali a sušili se v autobusové zastávce u parkoviště pevnosti. Mezitím déšť ustal a o půl jedné jsme stáli před Haničkou. Následnou prohlídku v jednu hodinu jsme opravdu užili – nízká teplota uvnitř pevnosti se nám vryla do paměti, protože oblečení ještě úplně neuschlo. Stálá teplota 6-8°C v podzemí přesvědčila Áďu, aby si půjčil Áliny návleky na kolena:-). Ale přežili jsme všichni ve zdraví.

  Potom Alíci velice důkladně prozkoumali tank a obrněný transportér. Dokonce to chvíli vypadalo, že se z obrněného transportéru stala pouťová atrakce. Když jsme se chystali k odjezdu, Áďa zaperlil hláškou, že ještě než odjedem, musí jít akutně na záchod. Při odjezdu jsme potkali Rafany a jejich „Manekýnu“ a už hurá do tábora. Dnes jsme ujeli 25 km.

  Večer jsme rozdělili do kmenů a začali celotáborovou hru nejprve ukázkou šamanského rituálu zahánění deště v podání Ondry a Petra od Rafanů, poté jsme si zahráli seznamovací hry a elektriku.

  Někteří Alíci si z transportéru udělali kolotočNa zvonuNa a před tankem

  Pondělí 16.8.2010

  Dnešek začal nejprve stíhací jízdou Mravenců, které jsme dostihli v kopci cestou na Suchý vrch. Mravenčí parťáci se vydali na prohlídku tvrze Bouda, kde my jen posvačili a pokračovali na vrchol. Cestou po schodech na rozhlednu jsme se pobavili spoustou kreslených vtipů na stěně. Výhled byl nádherný, zamávali jsme Rafanům na Kralickém sněžníku a dole si ještě prohlédli zajímavou výstavu.

  Cesta zpátky do tábora byla ve znamení úniku před blížící se bouřkou. V Mladkově nás však mračna dostihla, tak jsme se po včerejších zkušenostech schovali do místního obchodu, kde jsme strávili přes hodinu. Lilo dost vydatně, padaly dokonce i kroupy. Cestou do tábora jsme potkali našeho „taťku“ v autě, který nás poté informoval o dalším silném dešti, tak nás vzal domů autem. Dnes jsme ujeli 50 km. Večer nám předvedli svůj šamanský rituál kmeny Súů a Čejenů. 

  V rozhledně na Suchém vrškuAž na pár -drobných- přeháněk bylo v pondělí pěkně

  Úterý 17.8.2010

  Rafani stále básnili o opuštěném kostele v Bartošovicích, proto jsme se rozhodli ho také navštívit. Mravenci zamířili za stejným cílem a opět vyrazili dříve než my, tak se opakovala stíhací jízda jako včera:-). V kostele jsme si dali svačinu, trochu ho prozkoumali a zahráli si Městečko Palermo. Někteří nás pobavili svými originálními obhajobami – třeba Matěj v noci

  hasil dům nebo s manželkou pracovali na dalším dítěti:-) Mafiáni byli vždy odhaleni až na jednoho (Davídka) a to jen proto, že jsme museli rychle zpět do tábora kvůli blížícím se dešťovým mrakům. Cestou jsme na silnici potkali něco, co jsme opravdu nečekali – stádo ovcí hnané offroadem:-) Dnes jsme ujeli 24 km.

  Večer nám počasí nedovolilo táborák, ale my si poradili – zazpívali jsme si u improvizovaného táboráku ze svíček. Arapahové nám předvedli svůj šamanský rituál zahánění deště.

  Městečko Palermo v opuštěném kostele nemělo chybuŠimonovi se stýskalo po rafanních cestách, ale bláto na sebe stejně dostal

  Středa 18.8.2010

  Indiánské rituály nepřesvědčily počasí, aby se umoudřilo. Dnes jsme proto na výlet na kole nevyrazili. Muty nám předvedl a povyprávěl o svém novém lehokole a potom jsme si zahráli fotbal, přehazovanou a vybiku v tělocvičně místního Sokola. Po výborném obědě a odpočinku jsme se vydali přeci jen na kolo – na časovku do kopce, která měřila necelé 3 km. Pak jsme se opět vrátili do tělocvičny a zahráli si fotbal.

  Muty nám nadšeně vyprávěl o svém lehokoleNa startu časovky

  Čtvrtek 19.8.2010

  Rosnička „mamka“ Beny předpověděl, že dnes se počasí umoudří. Skoro to dopadlo:-) Dnes jsme vyrazili do akrobatického areálu ve Štítech. Cestou nás potkal slabý deštík v Červené Vodě, před kterým jsme se schovali a posvačili. Ve Štítech jsme posvačili, pozorovali trénink akrobatických lyžařů, ale Aleše Valentu jsme bohužel nepotkali – pouze na plakátu:-). Zanedlouho se tam objevili i Rafani a tak jsme si všichni dali Marlenku a pak ještě nanuka. Mezitím, co jsme si pochutnávali, se stáhla mračna a začal lijavec, který jsme zdokumentovali naší „mamce“ „rosničce“ :-) Tentokrát jsme měli štěstí, že jsme se měli kde schovat. Dnes jsme zdolali 73 km. Večer jsme si zahráli Aktivity.

  Před Akrobatparkem ve Štítech Polojasno nebylo nic moc-páska přes oko- při aktivitách

  Pátek 20.8.2010

  Dopoledne jsme začali malovat táborová trička a zasoutěžili si v jízdě zručnosti. Po obědě jsme se už začali připravovat na triatlon. Odpoledne v Pastvinské přehradě byl závod odstartován. Všichni Alíci statečně bojovali, Šimon měl bohužel smůlu a ohnul přehazovačku, ale triatlon navzdory tomu dokončil. Náročný závod vyhrál Matěj Zima, druhý doběhl Mravenec Kuba Romančák a třetí místo obsadil Jirka Hilscher. Poté nás opustil Víťa, protože jel s rodiči na dovolenou. Ostatní Alíci brázdili s Rafany Pastviny na šlapadlech. Dnes Alíci ujeli 27 km.

  Večer jsme vyhlásili a odměnili trojice nejlepších v jednotivých kategoriích v triatlonu, časovce a jízdě zručnosti a nakonec i pořadí kmenů v celotáborové hře.

  1. Matěj2. Kuba Romančák(od Mravenců)3. Jirka

  Sobota 21.8.2010

  Sluníčko se konečně usmívalo, proto jsme se rozhodli zdolat nejvyšší vrchol v okolí Kralický Sněžník (1424 m n. m.). Zvolili jsme trasu z polské strany v naději, že tam bude lepší cesta než na území České republiky, kterou se škrábali nahoru Rafani. Měli jsme s sebou několik map od Pavla a Benyho turistickou GPS. S blížícím se vrcholem se kvalita cesty stále zhoršovala, až nás GPS poslala horským potokem. Tuto variantu jsme zavrhli a pokračovali po strmé kamenité cestě. Asi po kilometru dvou jsme narazili na cestu, po které jsme původně chtěli jet, ale bohužel ji netrefili. Na vrchol jsme se nakonec vydrápali a tam si náležitě užívali slunce a pohodu. Trasu dolů jsme zvolili jinou než nahoru v plané naději, že bude lepší. Všichni cestu naštěstí v pohodě zvládli, až na silnici Kuba „Jelen“ píchl. Dnes jsme zdolali 78 km.

  Večer všichni dostali u táboráku diplomy a drobné ceny.

  Expedice na Kralický SněžníkPod vrcholem

  Neděle 22.8.2010

  Ráno jsme sbalili všechny své věci a vyrazili vstříc domovu. Tentokrát jsme vyrazili přes Neratov na Šerlich. Na Masarykově chatě jsme se potkali s Rafany, dali si malinovku a svačinku. Měli jsme štěstí – zastavili se tam tři profesionální cyklisté Ondra a Honza Fojtíkovi a Ivan Rybařík. Vyfotili jsme se s nimi, chvíli se bavili a obdivovali jejich skvělá kola s karbonovým rámem. My s Renčou jsme si toto setkání obzvlášť užili:-). Pak jsme pokračovali do Olešnice a dále do Pekla, kde jsme si pochutnali na nanucích a vyfotili se v táborových tričkách. Cestou z Pekla jsme fandili „Manekýně“ Kubovi Řadovi, aby přebrodil Metuji a hned poté ho Áďa překřtil z „Manekýny“ na „Machra“. Pak už jsme uháněli do Náchoda k rodičům. Dnes jsme ujeli 71,5km.

   a fotka na závěr

  Alíci ujeli celkem 428 km. Statečně zdolávali kopce cestou i necestou. Tímto všem Alíkům děkuju, že nezlobili, pomáhali si, vytvořili skvělou partu a úžasnou atmosféru. Doufám, že se potkáme na táboře i příští rok.

  U táboráku

  Alena Lochmanová 06. 09. 2010 00:14:36

  Komentáře