Na svět se díváme z kolaU táboráku nechybí kytaraVítěz triatlonu u RafanůVybíráme cesty krásnou přírodouRafani na Výrovce

Přihlášení

Přihlášení

Neznáte heslo k webu?
A byli jste na táboře nebo na víkendovce nebo jste chodili na kroužek?
Napište si o heslo na mail: jirka (zavináč) ventilek (tečka) org.

Přihlášením získáte:

 • možnost přispívat na nástěnku a do zápisků
 • možnost být mailem informováni o chystaných akcích a důležitých novinkách
 • Poslední komentáře

  Aktuality z tábora v Lanškrouně na FB

  Zdravím všechny cyklisty.Ať Vám počasí přeje, máte spousty zajímavých zážitků a najedete hodně kilometrů. Mějte se moc hezky a užívejte. Matějovi posílám velikou pusu. mamka Lukášová
  Leona Lukášová 2020-08-19 09:37:17

  Tabor 2017 - 3.den

  Zdravíme všechny cyklisty, jsme rádi že vám počasí zatím přeje a že si to užíváte. Velký pozdrav Filipovi a ať vám to ještě šlape na dalších výletech. Moc pozdravují ... více
  Steinerovi 2017-08-15 10:20:39

  Tabor 2017 - 1.den

  Posíláme moc pozdravů všem cyklistům, přejeme ať Vám hezké počasí vydrží a krásně Vám to šlape. Zdravíme Ondru Žitného z Mravenců...
  Žitní 2017-08-15 06:44:21

  Alíci v Hořicích

  16.-24.srpna 2014

  Sobota 16.8.2014, 67 km

  Ráno jsme se sešli jako obvykle na dopravním hřišti v Náchodě. Obloha se nejdřív trochu mračila a spadlo i pár kapek, tak jsme se nejdříve seznámili mezi sebou a pak si osvěžili dopravní předpisy. Naštěstí se počasí brzy umoudřilo a my mohli po cvičném okruhu ve skupině na dopravním hřišti vyrazit na cestu do Hořic. S Alíky dnes jeli Míša Hlušek „Evžen Letec“, Honza Štrof „Evžen Pumpička“, Jonáš Gernát „Evžen Dušan Pláštík“, David Horák „Evžen Odrazka“, Matyáš Vojtíšek „Evžen Držkopád“, Honza Žďárský „Evžen Neevžen“, Vašek Hégr, Jirka „Baki“ Kraus a vedoucí Jirka Nymš a Ála Lochmanová. Cestou se k nám od Rafanů přidal Filip Horák „Evžen Bažina“ a Baki s Vaškem se stali Rafany.

  Po večeři jsme si zahráli seznamovací hry.

  -

  Neděle 17.8.2014, 45,9 km

  Dnešní den nakonec byl vlastně odpočinkový. Mates s Honzou „Neevženem“ dnes jeli na rafanskou projížďku. Ode dneška s námi jezdil Honza Slezák „Evžen Náramek“. V Miletíně jsme si prohlédli rodný domek Karla Jaromíra Erbena a pak ochutnali miletínské modlitbičky v cukrárně na náměstí. Na Zvičině jsme se posilnili zbylými svačinami a potkali se tam s Rafany. Po prozkoumání Čertových hradů jsme uháněli na večeři.

  Večer jsme se rozdělili do týmů pro celotáborovku – soutěžili Karkulky, Sněhurky, Šmoulové a Medvídci.

  -

  Pondělí 18.8.2014, 63,5 km

  Dnes jsme se vydali navštívit zříceninu Kumburk a Mates s Honzou se vrátili k Alíkům. Před odjezdem Jirka musel vyměnit Jonášovi píchlou duši. Nejprve jsme si užili terénní sjezd, při kterém si někteří – David a Filip stihli dát malou/větší bahenní koupel (odtud Filipova přezdívka Bažina:-)), Honza jako první vyzkoušel lékárničku a David ztratil už druhou blikačku. Na Kumburku Jonáš zjistil, že opět píchl. Po výměně duše a prohlídce zříceniny (Mates opět v přilbě:-)) jsme vyrazili zpět do tábora.

  -

  Úterý 19.8.2014, 60,6 km

  Dnešním cílem se stal hrad Pecka. Po prohlídce jsme poobědvali a vyrazili do Ostroměře, kde jsme si na říčce Javorce zařádili na lodích – na kánoích a někteří i na kajacích. Skoro všichni blázniví Alíci plavali v Javorce i přes její mírně hnědou barvu. :-)

  -

  Středa 20.8.2014, 78,6 km

  Ve středu jsme vyrazili do Jičína, kde jsme si prohlédli Rumcajsovu ševcovnu a věž na náměstí. Během oběda před Rumcajsovou ševcovnou Mates zkoušel jízdu v Honzových spd botách. Docela mu to šlo, ale nakonec přeci jen spadl, když se snažil na místě vycvaknout botu.

  Cestou se do vody zbláznění Alíci opět koupali v malém trochu hnědém rybníku, u kterého vymysleli nový sport – vodní bowling.

  --

  Čtvrtek 21.8.2014, 56,5 km

  Dnes jsme se vypravili na Chlum, ale nejdříve jsme si projeli lesem Svíb, kde v roce 1866 probíhali nejprudší boje mezi Prusy a Rakušany. Pak jsme se osvěžili nanuky a prohlédli si Muzeum války 1866 na Chlumu. Večer jsme si zasoutěžili ve vrchařské prémii. Někteří Alíci – Míša s Honzou „Evženem Pumpičkou“ zvolili delší trasu zato horší cestou :-)

  Pátek 22.8.2014, 20 km

  Dopoledne si skoro všichni projeli jízdu zručnosti – mezi Alíky vyhrál Jonáš, domalovali trička a sháněli na ně podpisy. Odpoledne si Mravenci, Alíci a Rafani zazávodili v triatlonu. Jirka Balcar závodil mezi Mravenci a nakonec obsadil krásné druhé místo po velmi těsném souboji s Jendou Johnem. Mezi Alíky vyhrál Baki, na druhém místě doběhl Míša Hlušek a na třetí místo obsadil Honza Štrof. Bramborovou medaili si odnesl Honza Žďárský, pátý skončil Jonáš Gernát, šestý David Horák, sedmý Filip Horák a poslední osmé místo statečně vybojoval Mates Vojtíšek, kterého na kole potkal dvakrát stejný defekt – píchlá duše.

  -

  Sobota 23.8.2014, 68,7 km

  Dnes jsme se vypravili do Nové Paky do automobilového muzea veteránů, ale bohužel až před muzeem jsme zjistili, že o víkendu mají zavřeno. Tak jsme navštívili místní muzeum polodrahokamů a geologického vývoje Země a Suchardův dům, kde jsme se seznámili s místními řemesly a historií Suchardovy rodiny.

  Večer jsme si u táboráku zazpívali, rozdali diplomy a vyhlásili Šmouly jako vítěze celotáborové hry.

  Neděle 24.8.2014, 63 km

  Ráno jsme si sbalili své věci a vydali se do Náchoda. Cestou se Filip „Evžen Bažina“ dvakrát rozplácl na rovné silnici. Při terénním sjezdu k betlému v Kuksu Jonáš přeletěl přes řidítka, naštěstí přilba splnila svou funkci a při nárazu praskla, ale k žádnému vážnému zranění nedošlo. Rafaní vedoucí dali dokupy kolo a pokračovali jsme dál. V Ratibořicích jsme se potkali s Rafany a pak společně vyrazili za Mravenci do Zlíče na zmrzlinu. Po páté hodině jsme všichni přijeli na dopravní hřiště v Náchodě, zazpívali Mravenčí hymnu a rozjeli se domů.

  -

  Celkem jsme ujeli 523,8 km. Tento tábor jsme si skvěle užili a těšíme se na příští rok.  

  -

  Alena Lochmanová 30. 09. 2014 23:12:07

  Komentáře