U táboráku nechybí kytaraRafani na VýrovceMravenci pod Černou horouI nejmladší hezky dupkaj do kopečka v KrkonošíchVybíráme cesty krásnou přírodou

Přihlášení

Přihlášení

Neznáte heslo k webu?
A byli jste na táboře nebo na víkendovce nebo jste chodili na kroužek?
Napište si o heslo na mail: jirka (zavináč) ventilek (tečka) org.

Přihlášením získáte:

 • možnost přispívat na nástěnku a do zápisků
 • možnost být mailem informováni o chystaných akcích a důležitých novinkách
 • Poslední komentáře

  Aktuality z tábora v Lanškrouně na FB

  Zdravím všechny cyklisty.Ať Vám počasí přeje, máte spousty zajímavých zážitků a najedete hodně kilometrů. Mějte se moc hezky a užívejte. Matějovi posílám velikou pusu. mamka Lukášová
  Leona Lukášová 2020-08-19 09:37:17

  Tabor 2017 - 3.den

  Zdravíme všechny cyklisty, jsme rádi že vám počasí zatím přeje a že si to užíváte. Velký pozdrav Filipovi a ať vám to ještě šlape na dalších výletech. Moc pozdravují ... více
  Steinerovi 2017-08-15 10:20:39

  Tabor 2017 - 1.den

  Posíláme moc pozdravů všem cyklistům, přejeme ať Vám hezké počasí vydrží a krásně Vám to šlape. Zdravíme Ondru Žitného z Mravenců...
  Žitní 2017-08-15 06:44:21

  Alíci v Nasavrkách

  Sobota 15.8.2015 55km

  Dnes ráno jsme se jako tradičně sešli v osm hodin na dopravním hřiště v Náchodě.  Po kontrole kol, naložení bagáže, rozdělení do oddílů a loučení s rodiči vyrážíme nejdřív k jídelně „Raisovce“ a pak na parkoviště u Okresního soudu, kde na nás čeká autobus s vlekem, kam nakládáme kola. Během čekání na autobus se Michal vydává do Axitu a vrací se s prázdnou duší. Mravenci přijíždí poslední a Pavel se rozhoduje pro vynechání autobusu a cestu do Nasavrk na kole už z Náchoda.

  My ostatní jedeme autobusem do Týniště nad Orlicí, odkud už pokračujeme na kole. S Alíky jedou Matěj Balcar, Lukáš Braha, Denis Jirman, „Johny“ Jenda John, Péťa Pinkava, Ríša Čubič, David „Pribináček“ Vlček a vedoucí Jirka Nymš a Ála Lochmanová.

  Cestou se Denisovi podařilo píchnout kolo pár metrů po předchozí pauze, tak jsme si vyzkoušeli, jak se mění duše.

  Neděle 16.8.2015 47,7km

  Stejně jako v posledních letech, tak i letos si Alíci chtěli zajezdit po lesních a polních cestách. Náš cíl byl památník v Ležákách, vzdálený asi 8km od tábora. Jeli jsme trochu oklikou, abysme měli hlavní cíl před sebou. Cestou jsme zjistili, že mapa z následujícího roku není moc aktuální. Z polní cesty se stala asfaltka a kus lesní cesty jsme si museli dotvořit sami. Tato zkušenost se nám trochu hodila, když jsme v lese odbočili z červené na modrou, kde nás čekala jízda přes kořeny.

  V muzeu v Ležákách se Johnny blýskl podrobnými znalostmi o osudu osady, až si ho průvodkyně chtěla nechat na výpomoc.

  Při zpáteční cestě jsme projeli kolem zříceniny hradu Žumberk, ale protože byla ve vsi a nevedla k ní žádná lesní cesta, tak jsme jí ani nezaznamenali:-) Před Nasavrkama jsme potkali Ondru s Terkou, kteří s námi jezdili na táborech v minulých letech.

  Pondělí 17.8.2015

  Při ranní rozcvičce nás osvěžily první kapky deště. Ochlazení po dlouhoutrvajícím horku přišlo všem vhod. Horší bylo, že jsme nemohli využít místní tělocvičnu, kterou po většinu času využívaly volejbalistky. Dětem jsme ukázali video, jak jezdit na kole v horském terénu.

  V poledne pršelo trochu méně, tak jsme se vydali na krátký pěší výlet po Nasavrkách. Alíci se projevili jako shopaholici, když vykoupili skoro všechny sladkosti v místním obchodě:-)

  Odpoledne se na chvíli uvolnila tělocvična, takže si děti mohli zaběhat při vybice. Pak jsme spolu s Mravenci navštívili keltské muzeum v místním zámku a arboretum u Včelařské střední školy v Nasavrkách.

  Večer si děti zahrály Aktivity do celotáborovky, od Pavla dostaly zadané tradiční hádanky a knoflíky a rozehrálo se letošní první městečko Palermo. Mafie s Terkou, Ríšou, Honzou Krčmářem a Denisem si vedla velmi dobře, ale nakonec po dlouhém boji vyhrálo městečko.

  Úterý 18.8.2015

  Dnes ráno jsme si přispali, protože venku stále pršelo. Dopoledne s námi Pavel probral zdravovědu. Mezitím holky vytvořily letošní logo tábora, takže odpoledne začalo vytváření letošních táborových triček. Odpoledne v tělocvičně opět proběhly míčové hry a večer Pavel při Palermu tak dlouho zjišťoval, kdo je mafián, až mafie vyhrála.

  Výroba triček v plném proudu

  Středa 19.8.2015 31,4km

  Dopoledne stále pršelo. Tak děti dodělávaly trička a zaběhaly si v tělocvičně. Po obědě se konečně zlepšilo počasí a pomalu přestalo pršet. Alíky čekal výlet do Slatiňan, kde si prohlídli národní hřebčín. Po skončení prohlídky jsme potkali Mravence, kteří právě dorazili na další prohlídku. Denis si nechal batoh v mraveništi, tak si vzal i nějaké mravence sebou:-)

  Při zpáteční cestě jsme se zastavili na Kočičím hrádku, který je kousek od Slatiňan. Po cestě se také nacházela zřícenina hradu Rabštejnek, ale tentokrát se k ní dalo zajet po lesní cestě. Jirka sice netrefil delší, zato horší cestu, ale možná to nakonec bylo dobře, jak jsme zjistili od cyklistů, kteří přijeli z protisměru.

  Čtvrtek 20.8.2015 77km

  Pro dnešní den jsme měli dva cíle - cukrárnu ve Skutči, kterou včera vychválili Rafani a muzeum cyklistiky v Nových Hradech. Cíl jsme měli stejný jako Mravenci a Poršáci, ale narozdíl od nich jsme se tam vydali po lesních a polních cestách.

  U Skály před Vrbatovým Kostelcem se Lukáš učil lítat podle Stopařova průvodce. Ale zapoměl, že při pádu se nesmí trefit na zem. Kupodivu po přistání v trávě byl téměř bez škrábanců, ale řidítka a přední kolo tvořily písmeno X. To byla vhodná chvíle si dát svačinu.

  Do Skutče na náměstí jsme přijeli ve chvíli, kdy Poršáci odjížděli. Nám na návštěvu cukrárny stačilo 20 minut a Ríša za tu dobu stačil zvládnou obrovský větrník.

  Ze Skutče jsme se vydali po zelené dál. Tentokrát zase neseděly mapové podklady Seznamu - zelená odbočila do lesa jako pěšinka, zatímco polní cesta pokračovala dál. Po cestě míjíme hrad Rychmburk, kde se fotíme. Pak už pokračujeme rovnou do Nových Hradů.Obrázek k zápisku Alíci v Nasavrkách

  Před muzeem potkáváme Mravence a Poršáky. Před odjezdem Davida píchla vosa do levé tváře, ale naštěstí vůbec neotekl. Při čekání na odjezd se Ríša seznamuje s motýlem Jabkožroutem, který mu přistál na nakousaném jablku a ochutnával. :-)

  Při zpáteční cestě si projíždíme jednu z místních maštalí - lesních cyklostezek. Ze Zderaze už radši pokračujeme po silnici, ať dojedeme na večeři za světla. Cestou si dáváme pauzu, ale asi byla krátká, protože David při odjezdu píchl kolo:-)

  -

  Před Nasavrkama potkáváme Mravence a v táboře zjišťujeme, že Poršáci stále ještě nedorazili. Cestou zpět si taky chtěli užít trochu terénu:-)

  Pátek 21.8.2015 22km

  Každoročním vrcholem tábora je triatlon. Ale ještě před ním se konala jízda zručnosti, která letos měla jak technickou, tak rychlostní část. Trať připravili Michal s Ivošem. Vedle se konal želví závod a mezitím Beny připravil trať pro triatlon.

  Po obědě jsme všichni vyrazili do blízkého lomu. Rozdělení do kategorií bylo letos po oddílech, ale délka závodu pro Alíky a Poršáky byla stejná.

  Na třetím místě doběhl “Pribináček” David, který do závodu dal veškerou energii, kterou v sobě našel. Jako druhý doběhl Denis a první místo s přehledem vybojoval Johny, který porazil i všechny Poršáky. Za tento výkon si vysloužil přeřazení do Rafanů.

  Sobota 22.8.2015 37,8km

  Před odjezdem domů jsme si radši dali odpočinkový den s cílem vykoupat se na Seči. Protože vedoucí Poršáků jeli závod, vzali jsme si Davida a Marka.

  Dali jsme na doporučení Rafanů a projeli se po modré turistické, ale pak jsme se napojili na asfaltku a jeli trochu rychleji.

  Na Seči jsme potkali Míru Vodičku alias Lišáka, který s námi před lety také jezdil na tábory. Davida na Seči ještě dvakrát píchla vosa, ale opět moc nenatekl. Mezitím Petr snědl asi půl kila zmrzliny.

  Cestou zpátky jsme si projeli kus trati Kola pro život, ale na Alících bylo vidět, že po včerejším triatlonu jsou dost unavení.

  Večer nás u táboráku čekalo vyhlášení výsledků soutěží – jízdy zručnosti, želvího závodu a triatlonu zakončené předáním táborových diplomů všem dětem a vedoucím.

  Neděle 23.8.2015 99,2km

  Poslední den nás čekala dlouhá cesta domů. David stále ještě po triatlonu nenačerpal další sílu, takže ho bylo potřeba trochu popostrčit. Cestou vypovědělo Ríšovi službu lanko přesmykače, které už bylo na začátku tábora roztřepené. Naštěstí na lanku zbyly poslední tři drátky, takže občas bylo možné zařadit i prostřední tác.

  Alíci jsou ze zpáteční cesty na větvi

  V Týništi jsme potkali Rafany, od kterých jsme si vypůjčili posilu Matěje se Šimonem (velké díky). Díky nim jsme se stihli v Opočně zastavit na výbornou zmrzlinu a po páté hodině jsme dorazili na dopravní hřiště.

  Celkem jsme ujeli 370km.

  Jirka Nymš a Alena Lochmanová 20. 09. 2015 23:42:03

  Komentáře