Vybíráme cesty krásnou přírodouMravenci pod Černou horouRafani na VýrovceNávštěva u horské služby ve ŠpindluVítěz triatlonu u Rafanů

Přihlášení

Přihlášení

Neznáte heslo k webu?
A byli jste na táboře nebo na víkendovce nebo jste chodili na kroužek?
Napište si o heslo na mail: jirka (zavináč) ventilek (tečka) org.

Přihlášením získáte:

 • možnost přispívat na nástěnku a do zápisků
 • možnost být mailem informováni o chystaných akcích a důležitých novinkách
 • Poslední komentáře

  Aktuality z tábora v Lanškrouně na FB

  Zdravím všechny cyklisty.Ať Vám počasí přeje, máte spousty zajímavých zážitků a najedete hodně kilometrů. Mějte se moc hezky a užívejte. Matějovi posílám velikou pusu. mamka Lukášová
  Leona Lukášová 2020-08-19 09:37:17

  Tabor 2017 - 3.den

  Zdravíme všechny cyklisty, jsme rádi že vám počasí zatím přeje a že si to užíváte. Velký pozdrav Filipovi a ať vám to ještě šlape na dalších výletech. Moc pozdravují ... více
  Steinerovi 2017-08-15 10:20:39

  Tabor 2017 - 1.den

  Posíláme moc pozdravů všem cyklistům, přejeme ať Vám hezké počasí vydrží a krásně Vám to šlape. Zdravíme Ondru Žitného z Mravenců...
  Žitní 2017-08-15 06:44:21

  Alíci ve Vysokém Mýtě

  13.-21.srpna 2016

  Sobota 13.8.2016 78,2km

  V sobotu jsme se tradičně sešli na dopravním hřišti, počasí se nejdřív tvářilo nepřívětivě – ráno pršelo, ale naštěstí před příjezdem přestalo a zůstalo jen zataženo a místy mlha. S Alíky letos vyrazili :staří známí“ Matěj „Adolf“ Balcar, Denis „Alfréd“ Jirman, Jirka Balcar, Jenda „Johnny“ John, Lukáš Braha, Hanička a Honzík Krčmářovi a nová cyklistka Mája Šrůtková, a vedoucí Šimon Vojtíšek a Ála Lochmanová. V neděli se připojil ještě Martin „Alfons“ Ilšner. Chvíli ještě padal slabý deštík, ale brzo jsme mohli vyjet přes Bražec, Václavice, Provodov-Šonov do Bohuslavic a Opočna. V Týništi na náměstí jsme poobědvali a za chvíli se potkali s Rafany. Na cestě do Horního Jelení Mája na odbočce do lesa tak dupala do pedálů, až přetrhla řetěz. Nýtovačku jsme ovšem neměli, měl ji Petr z Rafanů, tak jsme se domluvili, že se sejdeme v Horním Jelení, kam Mája dojela bez jediného šlápnutí – dotlačil ji Šimon. Na opravě řetězu se podíleli Šimon a oba vedoucí z Rafanů – Petr s Matějem a jejich ruce podle toho dočasně mírně zčernaly :-) Poté jsme už bez problémů dorazili do Domu dětí a mládeže ve Vysokém Mýtě. Večer jsme si zahráli seznamovací hry.

  Neděle 14.8.2016 64,4km

  Naším dnešním cílem se stala Litomyšl. Cestou tam jsme si projeli s Rafany dobrodružnou lesní cestou po mizející žluté značce, která skončila na soukromé zahradě, kde jsme místní vyrušili u oběda. :-) Slunce a teplo nás nalákalo na litomyšlské koupaliště s tobogánem, skluzavkou a skokánky. Alíci i Rafani se řádně osvěžili a vybláznili :-) Nejkratší cestou jsme se potom vrátili do tábora. Večer jsme si zahráli v parku poznávačku přísloví v obrázcích.

  Pondělí 15.8.2016 33,3km

  Odpočinkový den

  Dopoledne jsme si zahráli hry na hřišti a prozkoumali s Rafany náměstí a okolí. Po obědě jsme se vydali hledat rybník nebo koupaliště v blízkosti Vysokého Mýta. Bohužel všechny rybníky, které jsme potkali, se vesele zelenaly nebo „zářily“ bahnitou hnědou barvou :-) Nakonec jsme se vrátili do Vysokého Mýta na Historickou Tyršovu plovárnu. Zajezdili si tam na tobogánu a skluzavce, osvěžili se a někteří oslňovali odvážnými skoky do vody. Večer jsme se s Mravenci a Rafany podívali po městě a vyzkoušeli houpačky a kolotoč na hřišti.

  Úterý 16.8.2016 54km

  Dnes se k nám přidala Dáša, která přijela na tábor v pondělí večer. Vydali jsme se na Potštějn povětšinou lesem. Čím více jsme se blížili Potštejnu, tím se zdolávali obtížnější terén – až jsme absolvovali drsný sjezd lesem mezi kameny (tam už jsme šli pěšky), přes potok bez lávky. Pod hradem Potštejn na nás čekala odměna v podobě vynikající točené zmrzliny s příchutí bombardina a čokolády. Cestou zpět jsme prosvištěli kolem poutního místa Homol. Večer jsme si zahráli v parku hru s indiciemi.

  Středa 17.8.2016 66,1km

  Dnes jsme vyrazili do Brandýsa nad Orlicí, kde jsme hledali cestu z přírodního labyrintu inspirovaného dílem Labyrint světa a ráj Jana Amose Komenského, jehož památník se tyčí naproti. Lukáš poblíž památníku zanechal „nesmazatelnou“ biologickou stopu. :D Na blízkém koupališti jsme si dali ledovou koupel v průzračném bazénu a Denis si zabydlel dětstký pididomek :-) Cestou na rozhlednu Andrlův chlum u Ústí nad Orlicí jsme si opět užili dobrodružnou jízdu lesem. Pod rozhlednou Alíci hned obsadili kolotoč a strhli s sebou i Šimona :-) Všichni Alíci si pochutnali na výborné domácí borůvkové limonádě.

  Čtvrtek 18.8.2016 46,8km

  Dopoledne jsme s Rafany navštívili Muzeum karosářství, výstavu karikatur a expozici Fimfárum 3. Při odpoledním výjezdu na výlet se hned na začátku odpojil Johnny, protože druhý den měl závody ve skocích na lyžích v Lomnici nad Popelkou. My jsme se vydali do Skutče do luxusní cukrárny, kde jsme se potkali s Rafany, kteří tam vykoupili tiramisu. My jsme si taky skvěle pochutnali a zásoby cukrárny výrazně ztenčily. Cestou zpět jsme několikrát předjeli Rafany. :-P Kousek od Mýta jsme nasbírali dřevo na táborák.

  Pátek 19.8.2016 41km

  Dopoledne jsme si zasoutěžili v jízdě zručnosti a začali kreslit trička. Odpoledne jako tradičně triatlon neproběhl, ale kvůli absenci blízkého čistého rybníku se letos poprvé uskutečnil duatlon – běh – kolo – běh. Poprvé v historii mezi Alíky zvítězila holka – všechny předběhla Mája, na druhém místě doběhl Jirka a třetí se umístil Martínek „Alfons“. Za obrovského „jásotu“ Alíků a Rafanů jsme se po závodě vyrazili projet cestou necestou mezi poli zpět do tábora. Šimon se díky maskovanému drátu v polích proletěl přes řidítka a ihned obětavě hlásil překážku všem za sebou.

  Večer jsme u táboráku rozdali diplomy za duatlon a jízdu zručnosti.

  Sobota 20.8.2016 37km

  Ráno Ála se Sidkou asistovaly Janče při nákupu dvojích šatů. Poté Alíci i Rafani vyrazili na koupaliště v Roudné, kde na nás čekala ledová voda, trampolína, houpačka, skluzavka, výborné domácí hranolky a dančí klobása s brusinkami. Některé pobyt zde tak zmohl, že se museli trochu prospat.

  Večer jsme u táboráku předali všechny táborové diplomy a zazpívali si s kytarou. Na závěr Bažina za asistence Kuby předvedli pěvecké vystoupení s letošní nejoblíbenější rafanskou písní Děti z Pirea od Yvetty Simonové a Milana Chladila.

  Neděle 21.8.2016 32km

  Ráno jsme si sbalili všechny své věci, ale bohužel kvůli vytrvalému dešti jsme nemohli vyrazit na cestu domů, tak jsme hráli hry v Domě dětí a mládeže. Po jedné hodině odpoledne se počasí trochu umoudřilo, tak jsme vyjeli společně s Rafany do Týniště nad Orlicí, kde nám kola naložili do aut a my pokračovali vlakem. Šimon s Matějem vyrazili do Náchoda na kole, ale i přes 40 minutový náskok byl nakonec vlak rychlejší. V Náchodě na nádraží jsme nasedli na kola a v pohodě stihli příjezd v pět hodin na dopravní hřiště.

  Celkem Alíci ujeli 452,8km. Tábor jsme si skvěle užili a těšíme se příští rok.

  Obrázek k zápisku Alíci ve Vysokém Mýtě

  Alena Lochmanová 08. 12. 2016 00:11:10

  Komentáře