Zdravím všechny cyklisty.Ať Vám počasí přeje, máte spousty zajímavých zážitků a najedete hodně kilometrů. Mějte se moc hezky a užívejte. Matějovi posílám velikou pusu. mamka Lukášová

Zdravíme všechny cyklisty, jsme rádi že vám počasí zatím přeje a že si to užíváte. Velký pozdrav Filipovi a ať vám to ještě šlape na dalších výletech. Moc pozdravují ... více

Tabor 2017 - 1.den

Posíláme moc pozdravů všem cyklistům, přejeme ať Vám hezké počasí vydrží a krásně Vám to šlape. Zdravíme Ondru Žitného z Mravenců...
    Žitní 2017-08-15 06:44:21

Běh Hronov - Náchod 2008

V sobotu 25. 10. se konal tradiční běh Hronov – Náchod. Letos byl běh netradičně veden mimo hlavní cestu, ale běželo se přes Velké Poříčí, okolo Elektro Drapač, po cyklostezce k hraničnímu přechodu, po hlavní silnici až k Ameteku, kde se podběhla železniční trať a po Kladské ulici okolo nádraží jsme Kamenicí doběhli až před náchodskou radnici. Nová trať tak byla o necelý kilometr delší, měřila 9650 metrů. Velmi mě potěšila účast našich Ventilků, protože se nás sešlo hned 6 běžců a několik členů doprovodu.

Já s Dandou Maršíkem jsme se hecovali již asi měsíc dopředu, když nám Renča dělala trenéra (aspoň morálního:-)). Míra Vodička sice běžel spíš za AxitDoldy, ale na druhou stranu je tak trochu stále náš;-) Michal a Kuba Řadovi byli příjemným překvapením. V pátek večer u mě doma na malé párty jsme pak k běhu ještě překecali Ondru Fáborského. Doprovod všem dělala hlavně Martinka Vodičková Maršíková a Míra Vodička starší. V cíli jsme se pak sešli i s dalšími.

Počasí bylo parádní a tak nám nic nebránilo ukázat světu, co v nás je! Na 265. místě z celkového počtu 315 doběhnuvších s časem 48:28 doběhl Kuba Řada. Musím uznat, že na to, jak je ještě stále „juniorem“ na takovýto běh, tak to byl moc pěkný výkon! Černý kůň našeho družstva Ondra Fáborský zaostal maličko za očekáváním, když obsadil 261. místo s časem 48:12. V cíli padala slova jako „vy jste mi teda dali“:-D Tradiční účastník Míra Vodička běžel trochu horší standard. S Mírou jsme z hronovského náměstí až k Elektro Drapač běželi stejně a stále spolu, ale pak bohužel trochu polevil. S časem 47:39 obsadil celkově 252. místo. Michal Řada je tak trochu šílenec. V pátek si dal Běh do zámeckých schodů a v sobotu byl opět na startu. Michal má dobrou formu, ale kolo mu přece jen sedne o něco víc. Sám říkal, že na kole šlápne a hned někoho dojede, ale tady že přidá, ale vzdálenost mezi ním a soupeřem je stále stejná... Tak já teda nevím... Každopádně s časem 44:21 obsadil 196. místo. Já jsem si před závodem říkal, kolikrát asi budu muset změnit běh v chůzi. Nakonec jsem si ale tempo uhlídal, nepřecenil jsem síly a celý běh opravdu odběhl. Dosáhl jsem času 43:33 a obsadil celkově 182. místo. Králem závodu se ale stal Danda Maršík. Jak sám přiznal, cyklostezku měl prostě naběhanou a i přes menší krizi na „svém oblíbeném místě“ (prý za mostkem k hranicím) byl z nás suverénně nejrychlejší. S Mírou jsme si v průběhu prvního kilometru říkali, že buď má formu jako blázen nebo mu v polovině dojde... Dandu jsme ale v polovině uříceného nepotkali, naopak se nám v průběhu závodu vzdálil natolik, že jsme ani jeho červený doprovod (Marťu) pak už neviděli a tak si Dan ve výborném čase 41:43 doběhl pro krásné 152. místo! Všem gratuluji k odvaze a pěkným výkonům. Jen se příště přihlaste za „www ventilek org“;-)

V Náchodě na náměstí jsme se občerstvili teplým čajem, sdělili si nejčerstvější dojmy z běhu, udělali společné foto a rozutekli (rozpajdali) se k domovům. Tak snad zase za rok a třeba i ve větším počtu ahoooj!