Návštěva u horské služby ve ŠpindluVybíráme cesty krásnou přírodouI nejmladší hezky dupkaj do kopečka v KrkonošíchNa svět se díváme z kolaMravenci

Přihlášení

Přihlášení

Neznáte heslo k webu?
A byli jste na táboře nebo na víkendovce nebo jste chodili na kroužek?
Napište si o heslo na mail: jirka (zavináč) ventilek (tečka) org.

Přihlášením získáte:

 • možnost přispívat na nástěnku a do zápisků
 • možnost být mailem informováni o chystaných akcích a důležitých novinkách
 • Poslední komentáře

  Aktuality z tábora v Lanškrouně na FB

  Zdravím všechny cyklisty.Ať Vám počasí přeje, máte spousty zajímavých zážitků a najedete hodně kilometrů. Mějte se moc hezky a užívejte. Matějovi posílám velikou pusu. mamka Lukášová
  Leona Lukášová 2020-08-19 09:37:17

  Tabor 2017 - 3.den

  Zdravíme všechny cyklisty, jsme rádi že vám počasí zatím přeje a že si to užíváte. Velký pozdrav Filipovi a ať vám to ještě šlape na dalších výletech. Moc pozdravují ... více
  Steinerovi 2017-08-15 10:20:39

  Tabor 2017 - 1.den

  Posíláme moc pozdravů všem cyklistům, přejeme ať Vám hezké počasí vydrží a krásně Vám to šlape. Zdravíme Ondru Žitného z Mravenců...
  Žitní 2017-08-15 06:44:21

  CD Ventilek 2003

  Muty se o tom už zmiňoval v Nástěnce, ale...

    Už jsem se o něm zmiňoval několikrát. Letos se fotek z tábora urodilo, byly z pěti foťáků(od Pavla, dva od Lukáše, jeden od Míry Vodičky a nakonec pár fotek z QuickPicu - S55 od Mutyho) a kdyby si každý měl fotky ze všech foťáků shánět sám, bylo by s tím víc práce, než kdyby se sehnaly centrálně.

    Takže jsme s Mutym začali sbírat fotky a protože už rok funguje web a na něj se dají taky přidávat články, tak je tam Muty taky přidal. Zdá se, že by se to dalo zvládnout za pár týdnů, a ne až měsíc od tábora, ale když už něco dělám, tak pořádně, nehledě na to, že Muty, který se ujal hlavní role při vytváření tohoto CD klasicky nestíhal:-).

    Když už se mi do rukou dostala jedna betaverze(pro mě první, ale bylo tam napsaný asi 15.), tak jsem se rozhodl vytvořit kontakty, podobné těm, které sbíral Beny na posledních dvou táborech(akorát jsem je získával trochu dodatečně, pomohla mi i jedna fotka:-)). Poslední verzi kontaktů(rc4, přidání emailu na Petru Fulkovou) jsem Mutymu odesílal 7.10-dva dny před "vydáním" ostré verze CD a to ještě obsahovala některé chybky. Po půlnoci 9.10 Zdeněk psal, že má novou adresu webu. Naštěstí Muty zareagoval docela včas a díky tomu, že CD kontroloval do 4h ráno, tak stihl změnit tento údaj.

   Taky mě Zdeněk pár dní před tím upozornil, že mám chybu ve scriptu, který vykonává registrace, ten už je opraven, a proto žádám každého, kdo si ještě nevytvořil vlastní login, tak aby tak udělal, protože pak budu mít zjednodušenou tvorbu kontaktů(a stejně tak všechny, kteří změnili nějaký údaj, který uvedli při registraci(nepočítají se jméno a heslo, u nich mě nezajímá jaké jsou, snad jedině, aby hesla obsahovala asi minimálně 8 znaků a nebyla stejná jako přihlašovací jméno)).

    Videa ze všech foťáků jsem převedl do XviDu a některá, která byla za sebou, tak se dala složit do jednoho souboru(bylo to pro mě jednodušší a věřím, že pro ostatní taky). CD teda obsahuje jak XviD verze videí, tak i originální(MJPEG, který používá Pavlův foťák nemá standartizovaný zvuk:-(, sice by to měla většina přehrávačů zvládnout, ale co kdyby a QuickTime videa jsou dle mého názoru pro platformu PC stále dost exotická(a velká, ve srovnání s XviDem a DivXem)). Přidal jsem taky SW pro prohlížení souborů(kdyby se náhodou na PC nevyskytoval) a vytvořil(spíš zkopíroval z CD s M$IE5.5) autorun, i když Muty už byl připravený vložit jiný způsob startu HTML stránky. To je všechno, co jsem na tom CD udělal. Teď bych mohl vyzdvihnout zásluhy ostatních.

    Začnu od Mutyho, protože on se ujal tvorby CD. Některé kontakty mi přeposlal, sháněl veškeré soubory s daty z letošního roku a tvořil HTML navigaci a nakonec i některé fotky spolu s některými texty.

    Fotky a videa poskytli Lukáš, Míra a Pavel, který taky napsal nějaké zápisky z tábora, víkendovky v Sedloňově a souhrn ze začátku Ventilku 2002-03. Další zápisky sepsali: Ála(tábor a určitá část výletu do Polska), Beny(pár zápisů z Ventilku), Lukáš napsal mini zápis z Víkendovky v Sedloňově, sebe a Mutyho jsem už zmiňoval.

    Zdeněk Borůvka vytvořil Šlaufek, který se zařadil k akcím, které jsou spřízněny s Ventilkem, stejně jako Mutym pořádané výlety za kulturou(Cimrman, Taty, Olympic, ohňostroj...).

    Poděkování patří taky všem, kteří se zůčastnili Ventilku, Šlaufku, víkendovky, výletu do Polska, tábora atd. a pomáhali vylepšovat náladu-jak vedoucím, tak i ostatním účastníkům(jaký jiný výraz než dítě zvolit?)

   

    Jak CD získat? Nejlepší je zajet si na Ventilek, tam si to s někým, kdo vlastní vypalovačku domluvit a přibližně další týden si přijet pro CD. Tenhle způsob jsem zvolil jako nejlepší pro přilákání co nejvíce lidí na Ventilek:-).

    Další možnost je domluvit se s někým, kdo CD vlastní, nechat si ho od něj vypálit a pak ho dodat jindy a třeba i jinak, než na Ventilek, ale tahle varianta je pro ty, kteří se nemají na Ventilek jak dostat.

    Cena tohoto CD je lidová: 0Kč a platí se jen za médium(musí se použít 700MB verze), případně se dá nakopírovat na disk

  A hlasování u článku použijte jako hlasování, jak se vám líbilo CD.

  Jirka Nymš 11. 10. 2003 23:20:43

  Komentáře