Zdravím všechny cyklisty.Ať Vám počasí přeje, máte spousty zajímavých zážitků a najedete hodně kilometrů. Mějte se moc hezky a užívejte. Matějovi posílám velikou pusu. mamka Lukášová

Zdravíme všechny cyklisty, jsme rádi že vám počasí zatím přeje a že si to užíváte. Velký pozdrav Filipovi a ať vám to ještě šlape na dalších výletech. Moc pozdravují ... více

Posíláme moc pozdravů všem cyklistům, přejeme ať Vám hezké počasí vydrží a krásně Vám to šlape. Zdravíme Ondru Žitného z Mravenců...
    Žitní 2017-08-15 06:44:21

Festival cyklistiky Úpice 2010 - máme bednu!

Obrázek k zápisku Festival cyklistiky Úpice 2010 - máme bednu!

Poslední červnový víkend byl na programu Festival cyklistiky v Úpici, kterého se zúčastnili i někteří Ventilci. Krásné počasí přilákalo na start sobotního i nedělního programu slušný počet cyklistů a další spousta byla kolem trati.

Aktivně se do závodů tentokrát zapojili jen Renča a Beny. Michal Řada s Terkou cestují na kolech kolem Labe, Petr Vojtěch zlenivěl:-) a další se místo závodění přijeli radši jen podívat. Nutno dodat, že na startu nejdelší sobotní trasy na 105km nechyběl náš občasný táta mravenec Míra Vodička, který si závod trochu, i po technických problémech, protrpěl a v cíli měl čas 7:42:31. Skvěle zajel náš bývalý táborník Honza Čížek na střední trati 56km, kterou jeli i Renča s Benym, když obsadil celkové 13. místo!

Sobotní maraton

Den začal ráno asi v půl desáté, kdy jsme s Renčou již stáli na trati u Devíti křížů a čekali na borce, kteří se vydali na 105km trať. Pak jsme sjeli do Úpice, abychom se zaregistrovali a připravili na start, který byl v pravé poledne. S námi se na start postavilo celkem asi 290 závodníků a závodnic. Startovali jsme hodně vzadu, jelikož jsme měli vysoká startovní čísla. To byl i trochu problém, jelikož asi kilometr po startu vedla trať přes most, kde se startovní pole nahromadilo. Tam jsme se s Renčou poprvé oddělili, ale v následujícím stoupání se Renča na mě opět dotáhla. Jenže následovalo další úzké místo na rozbité dlažbě, kde zůstala Renča opět o něco vzadu a potkali jsme se pak až v cíli. Trať byla hodně rychlá díky suchu, ale nechyběly ani techničtější sjezdíky v jednom místě dokonce obohaceny o několik menších brodů. Trasa se asi po 23 kilometrech vrátila na úpické náměstí a pak se již nekompromisně začala zvedat směrem k Jestřebím horám. Druhá občerstvovačka byla v Malých Svatoňovicích, kde všichni doplňovali lahve s vodou a někteří i hladová bříška. Zde byla i kontrolní časomíra, na které na mě ztrácela Renča asi 12 minut. Výživné stoupání i po polích až pod vrchol Žaltman bolelo, ale ještě se to dalo. Ve Lhotě u Trutnova na nás čekala nejen poslední občerstvovačka asi 15km před cílem, ale i Ondra Fáborský s Petrem Lochmanem, kteří se na nás přijeli podívat. Poslední zrada na trati byl výjezd na Čížkovi kameny, kde jsem raději slezl na chvíli z kola a překonával krizi rychlou chůzí, která nebyla o moc pomalejší než jízda soupeřů. To Renča po překonání křečí a alergie v poslední třetině tratě jela podle svých slov „v pohodě“ a na Čížkáče vyjela! Sjezd dolů byl krásný, cesta byla široká na jedno jediné kolo a vedla mezi kameny, takže si člověk s kolem pěkně pohrál. Až na jedno místo, které nikdo ze závodníků nesjel, to byla fajn. V cíli byl Beny za 3 hodiny a 14 minut a 29 vteřin, celkově obsadil 118. místo. Renča dojela 56km dlouhou trať za 3 hodiny 52 minut a 8 vteřin, celkově byla 223. a 11. v ženách.

Renča na poslední občerstvovačce

Nedělní orientační závod dvojic

Po poměrně krátké noci jsme s Renčou opět vyrazili směr Úpice, kde jsme se zúčastnili orientačního závodu dvojic a nutno dodat, že to byla naše premiéra. Ráno při prezentaci jsme dostali mapu se zakreslenými 20 kontrolami, kterou jsme začali studovat, abychom si naplánovali trasu pro závod. Pravidla byla taková, že jsme v časovém limitu 4 hodiny měli nasbírat co nejvíce bodů za jednotlivé kontroly, které byly bodovány od 10 do 20 bodů podle vzdálenosti od Úpice a podle náročnosti/výšky. Bodové ohodnocení jsme dostali těsně před startem, který byl pro nás v 10:29. Startovalo se intervalově po minutě. Bylo důležité zvolit správnou strategii, abychom projeli co nejvíce dobře ohodnocených kontrol a zároveň jeli co nejrychleji, tedy nejlépe po asfaltu a ne do kopce:-) Kontroly umístěné například na Vízumburku, Kosteleckých Končinách, Turově, Odolově, Žaltmanu, ale i na úplně opačné straně od Úpice, trasu dosti komplikovaly. I když jsme si nebyli moc jisti zvolenou strategií, stále jsme se snažili jet hodně svižně a i přes asi dvě zadrhnutí při hledání lampiónku, jsme zdárně plnili naši kartičku razítky z kontrol. Na cestě jsme zdolali obě nejvíce hodnocené kontroly na Turově a Žaltmanu a do cíle jsme dojeli v čase 3 hodiny 57 minut a 1 vteřina. Projeli jsme 11 kontrol z 20 a nasbírali 155 bodů. Věřte nebo ne, stačilo to na úžasné třetí místo!!! z 23 dvojic v naší smíšené kategorii. Kdybychom byli v cíli o 21 vteřin dříve, byli bychom druzí, jelikož naši soupeři nasbírali stejný počet bodů, jen byli o malý kousek rychlejší. Vítězný tým měl o 40 bodů víc.