U táboráku nechybí kytaraRafani na VýrovceMravenci pod Černou horouI nejmladší hezky dupkaj do kopečka v KrkonošíchVečerní radovánky

Přihlášení

Přihlášení

Neznáte heslo k webu?
A byli jste na táboře nebo na víkendovce nebo jste chodili na kroužek?
Napište si o heslo na mail: jirka (zavináč) ventilek (tečka) org.

Přihlášením získáte:

 • možnost přispívat na nástěnku a do zápisků
 • možnost být mailem informováni o chystaných akcích a důležitých novinkách
 • Poslední komentáře

  Aktuality z tábora v Lanškrouně na FB

  Zdravím všechny cyklisty.Ať Vám počasí přeje, máte spousty zajímavých zážitků a najedete hodně kilometrů. Mějte se moc hezky a užívejte. Matějovi posílám velikou pusu. mamka Lukášová
  Leona Lukášová 2020-08-19 09:37:17

  Tabor 2017 - 3.den

  Zdravíme všechny cyklisty, jsme rádi že vám počasí zatím přeje a že si to užíváte. Velký pozdrav Filipovi a ať vám to ještě šlape na dalších výletech. Moc pozdravují ... více
  Steinerovi 2017-08-15 10:20:39

  Tabor 2017 - 1.den

  Posíláme moc pozdravů všem cyklistům, přejeme ať Vám hezké počasí vydrží a krásně Vám to šlape. Zdravíme Ondru Žitného z Mravenců...
  Žitní 2017-08-15 06:44:21

  Mravenci na táboře v Kostelci nad Orlicí

  Sobota 5. 7. 2008

  Scházíme se v sobotu ráno v 8:30 na parkovišti za Tepna klubem. Počasí je celkem dobré. Po kontrole kol, úvodní přednášce o bezpečnosti jízdy a přebrání nutné dokumentace vyráží Mravenci (v sestavě: Jirka, Štěpán, Péťa, Kuba, Vítek, Matěj, Filip a Kristýnka, vedoucí Pavel, Petra a Zdenda) z Náchoda přes Václavice, Šonov, Nahořany, Černčice, Bohuslavice a Pohoří do Opočna. V Opočně u benzínky si dáváme oběd. Dále jedeme do Týniště nad Orlicí, chceme navštívit koupaliště, ale po menších neshodách s pánem u pokladny se rozhodneme, že si jen na plácku před koupalištěm dáme svačinu a zahrajeme si na jelena. Svačinu jsme si dali, ale když jsme začali hrát jelena přišel nám onen pán říct, že bude muset odjet a zavřít bránu, ať se tedy sbalíme a jedeme si hrát někam jinam. Tak jsme se sbalili, odjížděli a po cestě jsme informovali početnou skupinku lidí, která se chtěla taky koupat, že se koupaliště zavírá. Pánu z koupaliště se nelíbilo, že mu odrazujeme zákazníky a vykázal nás ven několika milými větami. Ti lidé, co se chtěli koupat, se asi náramně bavili, a potom, co viděli jednání personálu, se také raději otočili a jeli se koupat asi někam jinam. Na jelena jsme si zahráli na parkovišti před bránou koupaliště a potom jsme už jeli přes Borohrádek do Kostelece nad Orlicí, kde nás v domě dětí a mládeže už čekala večeře a spousta nafouknutých matrací na spaní. Večer jsme se šli projít po městě a zahráli jsme si fotbálek a několik seznamovacích her. Na dobrou noc četl Pavel povídky z Červenokostelecka.

  58,5 km

   

  Neděle 6. 7.

  Probouzíme se v 7:30, po rozcvičce máme k snídani chleba s nutelou. Sestava Mravenců se nám trochu změnila, Štěpán s Kubou jdou k Mutantům a z Mutantů k nám přichází Adéla s Anetou. Jedeme se podívat do Rychnova n. Kn. k zámku na veterány, kde vidíme i Lopraise s Tatrou. Potom, co si všechna auta důkladně prohlédneme, jedeme se vykoupat na Ivančino jezero. Cestou se stavíme na česnečku U Mařenky. Na Ivančině jezeře si krásně zaplaveme, Lišák nám předvede záchranu tonoucího a Pavel vysvětlí základy první pomoci. Zpátky do tábora jedeme směrem na Javornici přes Jahodovou, Peklo n. Zdobnicí, Vamberk, kde si dáváme zmrzlinu, a přes Doudleby n. O. a Kosteleckou Lhotu. Po večeři jsme si všichni užili kopané.

  41 km

   

  Pondělí 7. 7.

  V devět hodin vyjíždíme na výlet za cílem dne – prohlédnout si záchranářský vrtulník. Naši skupinu posiluje Lišák, a tak se stává poprvé Mravencem ;) Jirka odchází do Mutantů a z Mutantů k nám přichází Michal. Jedeme do Borohrádku, dále na Vysoké Chvojno, Bělečko, kde se schováváme před deštěm a dáváme si svačinu. Po jídle vyrážíme do Hradce Králové k nemocnici, kde si budeme moci vrtulník zblízka prohlédnout. U nemocnice nás ale přepadne prudký déšť, před kterým se schováváme v přístřešku pro kola a čekáme, až se vrtulník vrátí ze zásahu. Během čekání přestává pršet a po návratu vrtulníku se nás ujme pán, který nám vrtulník otevře a ochotně odpovídá na naše četné dotazy. Po prohlídce si všichni můžou zkusit resuscitaci na „andule“, umělé figuríně. Zpátky jedeme po opravované a uzavřené státovce do Třebechovic, Týniště, Kostelce. Večer hry.

  74 km

   

  Úterý 8. 7

  Máme odpočinkový den, budíček až v 8:30. Dopoledne hrajeme hry po rodech za použití vysílaček. Odpoledne máme po obědě klid s pohádkou a po odpočinku jdeme pěšky do Častolovic na zámek. V zámeckém parku si prohlédneme bílé daňky. Kdo chce, může jít na prohlídku do zámku. Prohlídka je pěkná. Na nohy dostaneme kobercové papuče a dozvíme se zajímavou informaci, že do každé místnosti byly vybourány další dvoje dveře, aby se zámkem lépe prováděli turisté. Cestou zpátky do Kostelce se vykoupeme u splavu Orlice. Když se vracíme, opláchne nás dešťová přeháňka. Ušli jsme cca 10 km.

   

  Středa 9. 7.

  Vyjíždíme do kopce, podívat se na rozhlednu Vrbice. Nakonec jsme na rozhlednu vylezli všichni, napsali jsme se do návštěvní knihy a zazvonili na zvonec. Byl krásný výhled do okolí, podívali jsme se i na Kunětickou horu, kam tentýž den jeli Rafani. Potom, co jsme ve stánku pod rozhlednou nakoupili suvenýry, pokračujeme dále po cyklostezce do Potštejna. V Potštejně se před lijavcem schováváme u místní samoobsluhy, kde také připevňujeme Filipovi na kolo nosič, který stále nechce držet na kole, jak má. Po odpočinku stoupáme vzhůru na zříceninu hradu Potštejn. Na prohlídce se dozvídáme pověst o třech podkovách a hladíme si Kamerunské kozy (Mutyho vysněné domácí mazlíčky). Po prohlídce na nás Pavel čeká s Ličenským závinem a veselým úsměvem. Překvapením je pro nás návštěva Péti (kuchaře), který se neočekávaně přijede podívat za námi na hrad a po pár minutách zase odjíždí vařit večeři. Chvíli po Péťovi se i my vydáváme na zpáteční cestu přes Doudleby. Po hrách s balonem a chutné večeři nás čeká orientační hra po rodech, vyhodnocení rodové soutěže a pak už čtení povídek a dobrou noc.

  28 km

   

  Čtvrtek 10. 7.

  Dopoledne malujeme trička a postupně se všichni vystřídají na jízdě zručnosti. Po obědě vyjíždíme na triatlon. Počasí není zrovna ideální, ale do vody se nakonec odváží všichni a podají výborné výkony.

   

  Pátek 11. 7.

  Odjel nám Pavel. My ostatní Mravenci se spolu s Bárou vydáváme na pěší výlet. Ráno nasedáme na vlak a jedeme do Rokytnice v Orlických horách. Z Rokytnice jdeme na Haničku, kde si dáváme oběd, nanuk, nabíráme nové zásoby vody a prohlížíme tanky, které jsou součástí místní expozice. Na prohlídku nejdeme, protože chceme stihnout vlak, který má jet 17:20. Po cestě zpátky někteří z nás poprvé vidí zmiji a myslí si, že je to užovka. Po cestě zpátky do Rokytnice se ještě zastavujeme v obchodě na náměstí, protože nám stále zbývá dost času do odjezdu vlaku a zpod triček vykukují mlsná břicha. Potom pomalu dojdeme k vlakovému nádraží, kde při pohledu na tabuli s odjezdy vlaků zjistíme, že nám paní v informacích vytiskla jízdní řád až na další den, a to znamená, že nám vlak ujel před deseti minutami a další jede až za dvě a půl hodiny! Chvíli si na nádraží krátíme chvíli povídáním, a když dostaneme hlad, jdeme zpátky na náměstí koupit housky a k tomu nějaký dobrý salám, abychom vydrželi do večeře, která se nám nezaviněně posunula až na půl devátou. Když nám přijede vlak, máme obrovskou radost. Zpátky do tábora dnes přijíždíme jako poslední ;) Naproti nám přicházejí Křéma se Zdendou a naší příhodě se smějí od ucha k uchu. Po večeři je vyhlášení triatlonu.

   

  Sobota 12. 7.

  Máme k snídani perník. V devět hodin vyjíždíme na výlet do Týniště. Jako vedoucí dnes jede Petra se Zdendou. Po nočním dešti je všude plno kaluží, z nichž mají skoro všichni velkou radost, a tedy bahno až za ušima. V Týništi se stavujeme na výbornou zmrzlinu, která vystřídá zbytky bahna na tváři. Při pochutnávání na zmrzlině se od Zdendy dozvíme, že kaluže kolu nedělají dobře, takže cestou zpátky už skoro nikdo kalužemi nejezdí, i když zpáteční cesta je stejně bahnitá, jako ta předchozí, ne-li ještě bahnitější. Cestou se zastavujeme v lese na malinách a do tábora odpoledne přijíždíme jako první. Večer spiklenecky hrajeme městečko Palermo a při „vnitřním táboráku“ si u svíček zazpíváme mnoho písniček. Kvůli táboráku je prodloužená i večerka, spát jdeme proto dnes bez čtení povídek.

  35 km

   

  Neděle 13. 7.

  Po snídaní vyjíždíme do Chocně. Jede s námi i Jirka, vedoucí od Rafanů. Cestou se zastavujeme na poutním místě Homol, kde mají kostel na vysokém kopci se sto šedesáti třemi schody. Jirka hlídá kola, jinak všichni vyjdeme schody až nahoru, každý napočítá jiný počet schodů, ale to nevadí.. Po cestě dolů už vidíme přijíždějící Mutanty. Když seběhneme dolů, tak je pozdravíme a jedeme dál. V Chocni si dáváme v zámeckém parku oběd, při kterém sledujeme veverku, jak šplhá po stromech. Po cestě zpátky se koupeme na našem oblíbeném přírodním koupališti, které známe z triatlonu. Počasí je lepší a my tak máme příležitost si to pořádně užít. Po koupání si kluci staví na břehu písečný hrad (nebo nádrž, či co to bylo) a ostatní hrají Stupido. Když odezní i malá přeháňka, která nám zpestří jinak teplý a slunečný den, vracíme se zpátky do tábora, abychom si mohli v klidu zabalit věci na cestu domů.

  51 km

  Petra Fulková a Pavel Maršík 18. 09. 2008 20:28:43

  Komentáře