Večerní radovánkyRafani na VýrovceNa svět se díváme z kolaMravenciNávštěva u horské služby ve Špindlu

Přihlášení

Přihlášení

Neznáte heslo k webu?
A byli jste na táboře nebo na víkendovce nebo jste chodili na kroužek?
Napište si o heslo na mail: jirka (zavináč) ventilek (tečka) org.

Přihlášením získáte:

 • možnost přispívat na nástěnku a do zápisků
 • možnost být mailem informováni o chystaných akcích a důležitých novinkách
 • Poslední komentáře

  Aktuality z tábora v Lanškrouně na FB

  Zdravím všechny cyklisty.Ať Vám počasí přeje, máte spousty zajímavých zážitků a najedete hodně kilometrů. Mějte se moc hezky a užívejte. Matějovi posílám velikou pusu. mamka Lukášová
  Leona Lukášová 2020-08-19 09:37:17

  Tabor 2017 - 3.den

  Zdravíme všechny cyklisty, jsme rádi že vám počasí zatím přeje a že si to užíváte. Velký pozdrav Filipovi a ať vám to ještě šlape na dalších výletech. Moc pozdravují ... více
  Steinerovi 2017-08-15 10:20:39

  Tabor 2017 - 1.den

  Posíláme moc pozdravů všem cyklistům, přejeme ať Vám hezké počasí vydrží a krásně Vám to šlape. Zdravíme Ondru Žitného z Mravenců...
  Žitní 2017-08-15 06:44:21

  Mravenci v Železném Brodě

  Sobota 18.srpna 2012

  Ráno jsme se sešli na dopravním hřišti. Ála s Ondrou a dnes i Křema vedli Mravence: Martínka Ilšnera, Jirku Balcara, Ondru Hlada, Vaška Hégra, Jonáše Gerháta, Nikiho Boškovice, Toma Řadu, Matese Vojtíška. Po kontrole kol a vyzkoušení jízdy ve skupině nanečisto na dopravním hřišti jsme vyrazili do Hostinného přes zámek na Kramolnu. Poobědvali jsme v Havlovicích na hřišti a pak vesele pokračovali až do Hostinného. Večer jsme si zahráli seznamovací hru u táboráku. Dnes jsme zdolali 61,4 km.

  Neděle 19.srpna 2012

  Po rozcvičce a snídani jsme si sbalili všechny věci a zamířili do Železného Brodu v Jizerských horách. Dnes s námi místo Křemy jela Barča. Bohužel si dnešního výletu moc neužila, protože asi po 8 km se zranila tak nešikovně, že už nemohla na kole vůbec pokračovat. Vzhledem k tomu, že bylo opravdu parno, jeli jsme na koupaliště do Kruhu, kde jsme se potkali se Šmouly a Rafany a opět s Bárou a její ortézou. Zařádili jsme si ve velmi osvěžující vodě, dali si oběd a pomalu vyrazili do našeho tábořiště. Dnes jsme ujeli 51 km.

  Pondělí 20.srpna 2012

  Dnes – třetí den tábora byl odpočinkový. Vydali jsme se proto na nedaleké koupaliště v Chuchelně, kam zamířil i zbytek tábora. Počasí nám přálo, tak jsme si užívali vodních radovánek. Večer nás čekala vrcholová prémie do kopce ze Železného Brodu, kde se všichni opravdu snažili a skvěle si zasoutěžili.  Dnes jsme zvládli 19 km.

  Úterý 21.srpna 2012

  Původně jsme se dnes chtěli podívat na Protrženou přehradu, ale cestou jsme narazili na několik překážek – např. kompletní opravy mostů. Tak jsme se rozhodli navštívit zříceninu hradu Navarov, která se nachází poněkud blíž táboru. Cestou jsme vyfotili naše dva Jirky v “jejich vesnici“  Jirkově. Dnes s námi jel jako třetí vedoucí Jirka. Těsně před Železným Brodem nás zastihla bouřka, naštěstí jsme se stihli schovat v autobusové zastávce, ještě než začalo pršet. Asi za hodinou déšť ustal a my se  vrátili do tábora. Dnes jsme ujeli 37,7 km.

  Středa 22.srpna 2012

  Dnes jsme měli v plánu udělat větší výlet. Počasí bylo ale toho názoru, že nikam nepojedeme. Hned po rozcvičce, kterou jsme stihli ještě za sucha, začal pořádný slejvák. Déšť a vítr ohýbaly stromy do pravého úhly a my jsme byli rádi, že se na to můžeme jen koukat z tepla a sucha školy. Protože jsme byli všichni nuceni zůstat v táboře, Petr začal vařit oběd. Nastala v hodná chvíle pro tvorbu táborových triček a abychom jsem si i zasportovali, hráli jsem fotbal a vybiku v rámci celotáborovky. 

  Po obědě jsme se museli rozhodnout, jestli jet na kolo, nebo se jít podívat do města. Na kolo se vydali pouze Rafani a zbytek oddílů se vydal do města na prohlídku zdejšího muzea skla. Po prohlídce muzea a nákupu suvenýrů jsme se vydali do malé sklárničky, kde nám předvedli, jak se takové krásné, malé a křehké věci vyrábějí. A aby těch muzeí nebylo málo, naši procházku po městě jsem zakončili prohlídkou starobylého muzea. 

  Čtvrtek 23.srpna 2012

  Dnešek byl ve znamení závodů. Dopoledne chvilku po snídani začala jízda zručnosti, kterou letos postavili Ondra s Michalem K. Michalem Ř a Petrem L. Každý měl dva pokusy a samozřejmě se počítal ten lepší. Na dodržování pravidel a měření času dohlížel Ondra s Michalem K. a později se přidal i Beny, který již s Renatou vyznačil trať na triatlon. Po vystřídání všech oddílů si i někteří vedoucí s chutí jízdu zručnosti také zajeli. Svoji jízdu si zajel i Pavel, který se na nás dnes přijel podívat. 

  Odpoledne hned po dobrém obědě jsme se začali připravovat na triatlon. Nejprve jsme se museli přesunout na koupaliště v Chuchelně. Při tomto přesunu si Mravenečkové mohli prohlédnout, co je čeká při jízdě na kole. Na koupališti byl, po vysvětlení pravidel a trasy, zahájen triatlon. Ten se tradičně skládal z plavání, jízdy na kole a závěrečného běhu. Mravenci startovali jako první a měli nejjednodušší a nejkratší trať. Zbylé oddíly to už tak jednoduché neměli a museli se poprat s pořádným kopcem, Rafani dokonce dvakrát. 

  Bohužel díky zápalu boje i přes znalost trati a varování se Mravencům nevyhnul karambol. Vašek nevybral jednu ze zatáček a udělal si výlet mimo kolo. I přes své odřeniny dojel k Ivě, která provedla první ošetření a po dojezdu na koupaliště ho Pavel odvezl do nemocnice, kde zjistili, že kromě odřenin má i zlomený palec u nohy. Vaška si přes noc nechali na pozorování v nemocnici, ale druhý den se k nám s nadšením vrátil, i když pouze do tábora. Na kole se se zlomeným palcem u nohy jezdit nedá. 

  Triatlon vyhrál Martínek, pro druhé místo si doběhl Ondra a třetí se umístil Jirka. Mravenci dnes ujeli 23 km.

  Pátek 24.srpna 2012

  Dnes jsme vyjeli ve znovu pozměněné podobě a vydali se na delší výlet k přehradě Josefův Důl. Vašek byl ještě stále v nemocnici, a i kdyby nebyl s námi by jet nemohl. Měli jsme ještě jednu změnu, místo Jirky, který musel odjet ve středu do práce, s námi jel jako třetí vedoucí Beny. Po ujetí pár kilometrů a příjemném zjištění že to dneska Mravenečkům opravdu jede dobře, jsme naše plány změnili a jako nový cíl jsme si zvolili Protrženou přehradu Desná. Přece jenom vidět pozůstatky po přehradě, která nevydržela a protrhla se, je o něco zajímavější než přehrada, ve které je vidět jen spousta vody. I když taková přehrada nenapáchala žádné škody, ba naopak. I přes horský terén, nahoru dolů, a o něco delší trasu jsme se těšili na velký unikát. 

  Po dvou zastávkách na jídlo, krátkém odpočinku a spoustě nastoupených metrů jsme se konečně dostali k našemu cíli. Na informačních tabulích, které nám všem Beny ochotně přečetl, jsme se dozvěděli vše podstatné o přehradě, kterou na mapě už nenajdeme. Dozvěděli jsem se nejen, jak byla přehrada postavena a jak měla fungovat, ale i proč se nakonec protrhla. Za velkou katastrofu mohlo nevhodné umístění přehrady, nikoliv špatný projekt nebo provedení. Jedna z nejzajímavějších věcí je přepadové propojení pro vedení přebytečné vody se sousedící přehradou Souš. Tato přehrada je té protržené podobná a dodnes plní svůj účel. 

  Po protržení přehrady toho moc nezůstalo, po projití zřícenin jsme si dali poslední svačinu doplněnou o nalezené borůvky. Na zpáteční cestě jsme mohli až do Desné pozorovat, kudy se voda valila a dole jsem se zastavili u kamene, který voda přivalila a který slouží jako památník oné tragédie. 

  Dnes Mravenečci hrdině našlapali 60 km

  Sobota 25.srpna 2012

  Ráno hned po rozcvičce jsme museli zabalit. Stejně jako na cestě do Železného Brodu, i teď nás čekala cesta na dvakrát. Což znamenalo zabalit dvě zavazadla a správně je naložit do toho správného auta. Jen co se nám podařilo zabalit a připravit se na cestu, mohli jsme vyrazit směr Hostinné. Dnes s námi opět jel Jirka N. který se vrátil z práce. 

  Dnešní cesta byla naplánovaná, aby nebyla nijak obtížná, což pro nás bylo výhodou. Nemuseli jsem nijak pospíchat a mohli jet na pohodu. V Košťálově jsme si dali oběd a odpočinuli si. Do Hostinného jsme dorazili jako první a chvilku po nás ostatní. Mohly začít přípravy na táborák, který se konal po večeři. Už před večeří začali první marodi odpadat. Během večera se řady nemohoucích rozšířili, zejména co se týče vedoucích, dětem se naštěstí z velké části problémy vyhnuly. 

  Dnešní výkon byl 48km.

  Neděle 26.srpna 2012

  Hned od rána byla naše největší starost, kdo z vedoucích může jet na kole. A kdo ze zdravotních důvodů musí jet autem. S tím spojený problém, máme jen jedno auto, koho sehnat na odvoz dětí a vedoucích, co na kole nemůžou. Díky Křemovi a Danovi byl tento problém vyřešen a my, co jsme byli schopni jet, jsme po zabalení vyrazili. Pro dnešní den bylo složení týmu přizpůsobeno malému počtu vedoucích. S Mravenci jel Ondra a Ála. Jirka musel jet s Terkou s Alíky a Šmouly a s Rafany jel Beny. V tomto improvizovaném složení jsme nabrali směr co nejrychlejší do Náchoda. Cestou jsme se stavili v Červeném Kostelci na zmrzlině. 

  Příjezd na dopravní hřiště v Náchodě byl hromadný a i ti z nás, co nejeli na kole, se připojili alespoň pěšky. Na závěr Beny pronesl pár slov a zazpívali jsme si společně s Pavlem Mravenčí hymnu. Až na jednu nehodu a poslední den se nám karamboly a nepříjemnosti vyhýbaly. My Mravenci na rozdíl ostatních oddílu jsme ani jednou nemuseli lepit. Poslední den jsme ujeli 52 km.

  Tábor byl velice povedený a doufám že si ho všichni užili stejně jako my.

  Obrázek k zápisku Mravenci v Železném Brodě
  Alena Lochmanová a Máslik (Ondra Maslikiewicz) 04. 11. 2012 22:35:37

  Komentáře

  ONDRA
  1 ONDRA 2013-10-06 11:30:44
  BYLA TO ZABAVA JEZDIT KAZDY DEN NA KOLE