Na svět se díváme z kolaNávštěva u horské služby ve ŠpindluU táboráku nechybí kytaraMravenciMravenci pod Černou horou

Přihlášení

Přihlášení

Neznáte heslo k webu?
A byli jste na táboře nebo na víkendovce nebo jste chodili na kroužek?
Napište si o heslo na mail: jirka (zavináč) ventilek (tečka) org.

Přihlášením získáte:

 • možnost přispívat na nástěnku a do zápisků
 • možnost být mailem informováni o chystaných akcích a důležitých novinkách
 • Poslední komentáře

  Aktuality z tábora v Lanškrouně na FB

  Zdravím všechny cyklisty.Ať Vám počasí přeje, máte spousty zajímavých zážitků a najedete hodně kilometrů. Mějte se moc hezky a užívejte. Matějovi posílám velikou pusu. mamka Lukášová
  Leona Lukášová 2020-08-19 09:37:17

  Tabor 2017 - 3.den

  Zdravíme všechny cyklisty, jsme rádi že vám počasí zatím přeje a že si to užíváte. Velký pozdrav Filipovi a ať vám to ještě šlape na dalších výletech. Moc pozdravují ... více
  Steinerovi 2017-08-15 10:20:39

  Tabor 2017 - 1.den

  Posíláme moc pozdravů všem cyklistům, přejeme ať Vám hezké počasí vydrží a krásně Vám to šlape. Zdravíme Ondru Žitného z Mravenců...
  Žitní 2017-08-15 06:44:21

  Mutanti na táboře v Hostinném

  1.den sobota 15.8.2009 55,2 km

  Sešli jsme se na obvyklém místě za bývalým Tepna klubem, po kontrole kol a focení jsme se rozloučili s rodiči a vyrazili vstříct Hostinnému přes náchodský zámek na Kramolnu, Trubějov a Špinku. Z Červeného Kostelce stoupáme k Devíti křížům a odtud zaslouženě sjíždíme krásnou lesní cestou do Havlovic. U odbočky na Vízmburk potkáváme rytíře z dávných dob, který nás srdečně zve na šermířské souboje na blízkém hradě.

  V Havlovicích stolujeme s Rafany na fotbalovém hřišti a někteří rozdovádění Mutanti řádí na místní trampolíně. A pak už uháníme do Hostinného. I přes menší terénní zajížďku nás naše bicykly dopravují do cíle.

  2.den neděle 16.8.2009 66,3 km

  Dnes jsme se vypravili stejně jako ostatní oddíly za historickou lukostřelbou a souboji mečem do Cerekvice nad Bystřicí. Okusili jsme lesní trasy a zvláště kolem přehrady Les Království jsme se kochali nádherným výhledem. Po cestě se většina oddílu snaží zapamatovat si jméno našeho dnešního cíle, ale místo toho vznikají nová jména třeba jako „Křemonice“ (že by měl Křema svou vlastní vesnici?;)

  Na místě se občerstvíme a už začínají líté souboje s meči a štíty. Potom si můžeme zkusit potěžkat předvedenou zbroj a zkoušíme i střílet z luku. Protože slunce opravdu neúprosně žhne, máme v plánu zastavit se na koupálku v Lanžově. To nám ovšem nedovolí Pepova neposedná duše, která vyskočí z ráfku už 100 metrů za lukostřelbou. Pohodovým tempem se vracíme do Hostinného a už nás čeká večeře a první část našeho etapového závodu – taková malinká vrchařská prémie, 2 km k Čermné. Večer jsme se rozdělili do týmů a odstartovali celotáborovou hru – jména a barvy týmů, motta dne, hádanky, knoflíky,…

  Šimon se chystá šermovat :-) A Pepa se chystá bránit :o) Učíme se střílet z luku Střelba už nám docela jde

  3.den pondělí 17.8.2009 23,2 km

  Oddychový den – dopoledne jsme prošli náměstí a okolí v Hostinném, nakoupili pohledy a drobnosti a kolem poledne vyrážíme na nedaleké koupaliště v Dolní Kalné. Celé odpoledne si užíváme řádění u bazénu a dvě menší soutěže z celotáborovky. Cestou zpět se na kopci fotíme a na poslední 2km ztrácíme vedoucího Petra, který se připojuje k Rafanům. V táboře pokračují hry a vyhodnocujeme včerejšek.

  Pavel se trošku proletěl :o) I hlavní vedoucí klikuje Mutanti se fotí :o)

  4.den úterý 18.8.2009 55,4 km

  Dnes chceme vystoupat až na Černou horu. Původně naplánovaná trasa po modré cykloturistické značce nás zavádí na „rafanské“ stezky, jenž zůstaly skryty pod spadanými stromy, přes které přenášíme kola, ale modrou značku už nenacházíme. Všude je spousta kaluží a bahna. Toto prostředí způsobí, že všichni Mutanti „ožijí“ a jízdu v blátě si nesmírně užívají, Pepa dokonce absolvuje malou bahenní koupelJ Jedeme po silnici (většině oddílu se stýská po bahně :o) přes Černý Důl a Hoffmannovy boudy a pak už stoupáme na Černou horu. Dolů si to profrčel kuchař Petr a o pár km dál jsme potkali Rafany svištící si to dolů. Výjezd všichni úspěšně zvládli, i když Kuba si přivodil úraz – udělal si menší díru do lýtka, tak jsme poprvé použili lékárničku.

  Cestu dolů kolem Kolínské a Pražské boudy jsme si náležitě užili – ráfky a kotouče se pořádně zahřáli a někteří Mutanti právě naopak a tak se sami na vlastní kůži přesvědčili, že se opravdu vyplatí vzít si s sebou do hor bundu nebo mikinu.:-)

  Spadané stromy nás neodradí Rafanské stezky jsme si oblíbili Modrá cykloznačka zmizela, ale v lese je fajn Pepa a jeho kolo těsně po bahenní koupeli :-) Mutanti na Černé hoře

  5.den středa 19.8.2009 60km

  Dnešek je ve znamení Zoologické zahrady ve Dvoře Králové. Ráno nedočkavě spěcháme za zvířátky. Během dopoledne probíhá týmová hra – vyplňování pracovních listů a pak už procházíme zahradou a posloucháme povídání ošetřovatelů jednotlivých zvířat – např. o slonech, papoušcích, lemurech, žirafách, opicích,…

  Vedro a celodenní chození po zahradě nás celkem unavilo, proto jsme zamířili na dvorské koupaliště. Tady jsme si užili vodní radovánky a na zpáteční cestě si zazávodili ve druhé etapě – 4 km okruh v Bílé Třemešné. Mutanti odjíždí po skončení poslední a Robert jede se dvěma batohy – jedním svým a druhým mravenčím. Večer pokračujeme v celotáborových hrách.

  Šmoulové v zápalu shánění informací Sloní rvačka BAF!!!!!! Část Mutantů u velbloudů Mutanti v pozoru a za nimi nosorožec :o)

  6.den čtvrtek 20.8.2009 65,4km

  Dnes opět jedeme do hor a to na rozhlednu Žalý a na Benecko. Už máme za tábor natrénováno, tak statečně šlapeme do kopců. Odměnou nám je krásný výhled z rozhledny na Krkonoše a dlouhý sjezd. Po večeři jdou Mutanti a Mravenci s Mutym a Pavlem spát pod širák. Péťa Výkopář i na tuto akci odchází ve své milované reflexní vestě :o)

  Výhled z rozhledny Žalý Výhled z rozhledny Žalý 2 :) Výhled z rozhledny Žalý 3 :-) Půlka Mutantů na rozhledně: zleva Jirka, Péťa Výkopář, Petr, Štěpán a Pepa Druhá půlka Mutantů na rozhledně: zleva Péťa, Robert, Šimon a Kuba Rozhledna Žalý Všichni Mutanti před rozhlednou Mutanti se opět fotí na svém oblíbeném místě :o) Mutanti a Muty jdou spát pod širák

  7.den pátek 21.8.2009 17km + trasa triatlonu

  Dopoledne jsme jako tradičně začali s malováním táborových triček a taky se zúčastnili jízdy zručnosti, ve které se jako nejzručnější cyklista předvedl Jirka Teichmann.

  To hlavní přišlo odpoledne – TRIATLON. Ještě cestou na koupaliště v Dolní Kalné nezvládl Pepa zatáčku a museli jsme znovu vytáhnout lékárničku. Délka plavání, jízdy na kole a běhu byly upraveny podle věku a výkonnosti. Ve 3.kategorii zvítězil Robert a ve 4.kategorii překvapil Štěpán skvělým třetím místem. Na nejdelší trať odstartovali i čtyři vedoucí, doběhli v následujícím pořadí: kuchař Petr, Beny, Petr a Pavel. Všichni se s tratí poprali a nakonec doběhli do vytouženého cíle.

  Slavnostní vyhlášení vítězů triatlonu a předání cen proběhlo večer u táboráku. Ukončili a vyhodnotili jsme některé celotáborové hry. Déšť nás pak bohužel od ohně vyhnal, tak jsme si ani moc nezazpívali.

  Pepa při triatlonu Štěpán 'Žirafák' maká při triatlonu Péťa si v pohodě udržuje pořadí Doplnění tekutin

  8.den 22.8.2009 63,7km

  Poprvé za celý tábor se na nás obloha mračila, ale štěstí stálo na naší straně a dešti jsme ujeli. Dnes jsme se vypravili přes Vrchlabí do Špindlerova Mlýna na exkurzi na základnu Horské služby. Dozvěděli jsme se, jak se chovat v horách, jak vznikala horská služba a jak funguje dodnes. Viděli jsme i vybavení horských záchranářů. Protože sluníčko se stále schovávalo za mraky a nebezpečí deště trvalo, raději jsme se rozjeli do Hostinného. Cestou Péťa Výkopář s Pepou bourali, ale tentokrát se nehoda naštěstí obešla bez zranění, pouze Pepovo kolo jsme museli dát dohromady. Ještě než jsme dojeli do tábora, konala se poslední třetí tentokrát rovinatá etapa.

  Večer jsme vyhodnotili všechny zbývající soutěže, jednu z posledních – přetahování lana si vyzkoušeli i vedoucí, Petr s Álou to všech natřeliJ a suveréně vyhráli. Pak jsme vyhlásili vítěze celotáborové hry, kterými se stal tým Šmoulů, těsně druhá skončila Pomalá Rota a třetí se umístila Zlatíčka.

  Exkurze na základně Horské služby Horská služba Speciální lyže na skialpinismus Znovu opravujeme Pepovo kolo

  9.den 23.8.2009 59km

  Ráno krátká rozcvička a pak už balení a uklízení tábora. Při zpáteční cestě jsme se zastavili v Babiččině údolí u splavu. Tady se potkali s Mravenci, k nimž se přidali Dan Maršík a Marťa Vodičková, a s Rafany. Ve Zlíči jsme si pochutnali na výborné zmrzce a potom už hurá k Náchodu. K rodičům jsme jako každý rok přijeli v táborových tričkách a už tu bylo loučení.

  Mutanti na zpáteční cestě

   

  Mutanti ujeli za celý tábor přes 470km a stále překvapovali své vedoucí Álu a Petra nikdy nekončící záplavou otázekJ Ála a Petr děkují hlavnímu vedoucímu Mutymu za uspořádání tábora na skvělém místě a další práci s táborem spojenou, dále patří velký dík kuchaři Petrovi za vynikající kuchyni i pro náročnéJ a všem vedoucím za super tábor.

  Ahoj za rok!

  Ála a Petr

  Alena Lochmanová 10. 09. 2009 16:49:47

  Komentáře