Na svět se díváme z kolaVečerní radovánkyI nejmladší hezky dupkaj do kopečka v KrkonošíchVítěz triatlonu u RafanůMravenci

Přihlášení

Přihlášení

Neznáte heslo k webu?
A byli jste na táboře nebo na víkendovce nebo jste chodili na kroužek?
Napište si o heslo na mail: jirka (zavináč) ventilek (tečka) org.

Přihlášením získáte:

 • možnost přispívat na nástěnku a do zápisků
 • možnost být mailem informováni o chystaných akcích a důležitých novinkách
 • Poslední komentáře

  Aktuality z tábora v Lanškrouně na FB

  Zdravím všechny cyklisty.Ať Vám počasí přeje, máte spousty zajímavých zážitků a najedete hodně kilometrů. Mějte se moc hezky a užívejte. Matějovi posílám velikou pusu. mamka Lukášová
  Leona Lukášová 2020-08-19 09:37:17

  Tabor 2017 - 3.den

  Zdravíme všechny cyklisty, jsme rádi že vám počasí zatím přeje a že si to užíváte. Velký pozdrav Filipovi a ať vám to ještě šlape na dalších výletech. Moc pozdravují ... více
  Steinerovi 2017-08-15 10:20:39

  Tabor 2017 - 1.den

  Posíláme moc pozdravů všem cyklistům, přejeme ať Vám hezké počasí vydrží a krásně Vám to šlape. Zdravíme Ondru Žitného z Mravenců...
  Žitní 2017-08-15 06:44:21

  Rafani v Nasavrkách

  První den - Sobota 15.8.2015

  Sešli jsme se jako každý rok  v 8:00 na dopravním hřišti. Po rozdělení dětí do družstev (letos jsme měli 4 družstva: Rafani, Poršáci, Alíci a Mravenci) jsme se přesunuli na parkoviště před Okresní soud, kam pro nás během chvíle přijel objednaný autobus s vlekem. Po naskládání kol do vleku Rafanů, Poršáků a Alíků se Pavel (vedoucí Mravenců) rozhodl, že autobusem nepojedou. Mravenci se tedy vydali na cestu a nás Rafany, Poršáky a Alíky autobus dovezl do Týniště nad Orlicí. Zde na nás čekal Ivoš s Mravencem. Po vyložení kol jsme se po družstvech vydali na cestu do Nasavrk. My Rafani jsme jeli z části po asfaltovém povrchu a z části po lesních cestách. Jelikož bylo příšerné vedro, tak jsme se stavili na skvělou vodovou zmrzlinu. Asi 8 km před Nasavrkama jsme zjistili, že cesta, kterou jsme chtěli jet je uzavřená, protože se zde jezdí Rally. Museli jsme tedy tento uzavřený úsek objet. Nakonec jsme dorazili v pořádku do Nasavrk, kde jsme se ubytovali v místní sokolovně. Večer nás čekal tradiční buřtguláš od Péti.

  Dneska jsme najeli 57 km.

  Druhý den – Neděle 16.8.2015

  Dneska jsme si naplánovali výlet na nedalekou Sečskou přehradu. Tentokrát se vedení ujal Beny a z Nasavrk jsme se vydali směrem na Hradiště, kde jsme se napojili na modrou turistickou značku. Zde jsme si užili trochu terénu. V Mezisvětí jsme pokračovali asfaltkou do Bojanova a dále pak na Seč. Před Sečí jsme se stavili na výbornou kofolu v místním hostinci, kde nám paní hostinská poradila místo, kde je nejlepší se na Sečské přehradě vykoupat. Tam jsme v zápětí dojeli a kdo chtěl, tak se vykoupal. Po koupačce jsme vyrazili zpět do tábora, kde nás čekala jako vždy výborná večeře. Večer se pak hrálo v tělocvičně Městečko Palermo. Obrázek k zápisku Rafani v Nasavrkách

  Dneska jsme najeli 50 km.

  Třetí den – Pondělí 17.8.2015

  Dnešní den nám bohužel počasí nepřálo a od rána nám pršelo. Na kola jsme tedy ráno nevyjeli a zůstali v táboře. Po snídani nám na chvíli přestalo pršet, tak jsme se vydali prohlédnout si město Nasavrky. Když jsme se vrátili, tak následovalo sledování filmů o správné technice jízdy na kole. Jelikož nám zase asi na 2 hodiny přestalo pršet, tak jsme spolu s Poršáky šli s koly na hřiště, kde jsme zkoušeli např. jízdu po zadním kole, správné brždění či jízdu ve štěrku. Poté nás čekala večeře a večer hry v tělocvičně.

  Čtvrtý den – Úterý 18.8.2015

  Dnešní den nám též nepřálo počasí, proto jsme bohužel byli nuceni zůstat v táboře a na kolo nevyjíždět. Po snídani jsme si ještě jednou shlédli film o správné technice sjezdu. Poté následovala přednáška od Benyho o údržbě a stavbě kola a Pavlova přednáška o zdravovědě. Pak následoval oběd a po jídle jsme se vrhli na tradiční tvorbu táborových triček. Poté následovali hry v tělocvičně a celotáborová hra.

  Pátý den – Středa 19.8.2015

  Dnes počasí vcelku zlepšilo. I přesto, že bylo zataženo s mírnýma přeháňkami, vyrazili jsme na kolo. Náš dnešní cíl bylo pietní místo Ležáky, kde jsme šli do muzea. Po prohlídce jsme se vydali do Skutče, kde jsme se stavili ve výborné cukrárně. Poté jsme se začali mírným okruhem vracet zpět do tábora. Večer se hrálo v tělocvičné naše oblíbené městečko Palermo.

  Dneska jsme najeli 48 km.

  Šestý den – Čtvrtek 20.8.2015

  Dneska jsme se vydali na singletracky do Nového Města na Moravě. Beny s Ivošem vzali auta a naložili jsme kola, protože to tam je poměrně daleko. V Novém Městě jsme nejdříve prostudovali mapu tras a poté vyrazili. Celý den jsme si projížděli různé trasy, zkusili jsme si i nejtěžší track označený černou barvou. Zde na tomto tracku se nacházel 4 hvězdičkový sjezd, na který si troufl jenom Matěj. Po celém dnu ježdění jsme se vydali zpět do tábora, kde nás čekala opět výborná večeře.

  Dneska jsme najeli 47 km.

  Sedmý den – pátek 21.8.2015

  Na dnešní den byl naplánovaný triatlon. Jako každý rok během dopoledně proběhla jízda zručnosti, kterou připravil Michal s Ivošem, a želví závod – jízda pomalosti. Po jízdě zručnosti následoval oběd a jelikož bylo krásné počasí, tak jsme obědvali venku pod širým nebem. Odpoledne jsme vyrazili k místnímu přírodnímu jezírku na místo startu triatlonu. Nejdříve startovali Mravenci, a pak ostatní. Celý triatlon proběhl v pořádku až na Matyáše, který se bohužel v jedné zatáčce smekl, vyboural se a znovu potvrdil svou přezdívku „Evžen Držkopád“. Po triatlonu jsme se vrátili zpět do tábora na večeři.

  Osmý den – sobota 22.8.2015

  Dnes jsme vyrazili podívat se na místní cyklistický závod, kde mimo jiné startovali Michal, Mráva, Šimon a Matěj, proto dnes část Poršáků jela s námi a část s Alíky. Nejdříve jsme jeli fandit na asi 6.km závodu,  a pak jsme se přemístili na místo, které bylo cca. 7 km do konce. Všichni jsme fandili a povzbuzovali. Kluci nakonec dojeli všichni, Matěj měl bohužel smůlu a několikrát za sebou píchnul. Večer jako obvykle následovala večeře a večerní ohýnek, kde proběhlo vyhlášení výsledků triatlonu, jízdy zručnosti, želvího závodu a předání diplomů.

  Dnes jsme najeli 41 kmObrázek k zápisku Rafani v Nasavrkách

  Devátý den – neděle 23.8.2015

  Dnes jsme se ráno sbalili, nasnídali a vyrazili na zpáteční cestu do Náchoda. Nasadili jsme docela slušné tempo a cesta vcelku rychle ubíhala. V Týništi nad Orlicí jsme si dali výbornou zmrzlinu, a díky dobrému času jsme se rozhodli, že nepojedeme přímou cestou, ale že si dáme mírný okruh. Kluci jeli velice dobře, takže jsme vše stíhali a před pátou jsme byli v Náchodě na parkovišti, kde jsme se měli sejít s ostatními družstvy. Když jsme byli všichni, tak jsme vyrazili společně na dopravní hřiště, kde nás čekali rodiče. Chtěl bych všem moc poděkovat, bylo to super. Doufám, že se za rok na táboře se všemi opět setkáme.

  Dneska jsme najeli 105 km.

  Obrázek k zápisku Rafani v Nasavrkách

  Petr Lochman 21. 09. 2015 21:46:15

  Komentáře