Vítěz triatlonu u RafanůVybíráme cesty krásnou přírodouNávštěva u horské služby ve ŠpindluMravenci pod Černou horouU táboráku nechybí kytara

Přihlášení

Přihlášení

Neznáte heslo k webu?
A byli jste na táboře nebo na víkendovce nebo jste chodili na kroužek?
Napište si o heslo na mail: jirka (zavináč) ventilek (tečka) org.

Přihlášením získáte:

• možnost přispívat na nástěnku a do zápisků
  • možnost být mailem informováni o chystaných akcích a důležitých novinkách
  • Poslední komentáře

Aktuality z tábora v Lanškrouně na FB

Zdravím všechny cyklisty.Ať Vám počasí přeje, máte spousty zajímavých zážitků a najedete hodně kilometrů. Mějte se moc hezky a užívejte. Matějovi posílám velikou pusu. mamka Lukášová
    Leona Lukášová 2020-08-19 09:37:17

Tabor 2017 - 3.den

Zdravíme všechny cyklisty, jsme rádi že vám počasí zatím přeje a že si to užíváte. Velký pozdrav Filipovi a ať vám to ještě šlape na dalších výletech. Moc pozdravují ... více
    Steinerovi 2017-08-15 10:20:39

Tabor 2017 - 1.den

Posíláme moc pozdravů všem cyklistům, přejeme ať Vám hezké počasí vydrží a krásně Vám to šlape. Zdravíme Ondru Žitného z Mravenců...
    Žitní 2017-08-15 06:44:21

Ratibořický maraton 2010

V neděli 25. dubna 2010 jsme se vydali na první letošní závod. Počasí vyšlo na jedničku, nebylo ani vedro ani zima, trať byla vyschlá, takže skvělá příležitost ukázat, jak na tom jsme po zimě. Závodu se zúčastnilo pět Ventilků – Michal Řada, Petr Vojtěch, Renča Machovičová, Beny a Michal Kopecký. Vlastně ještě se k nám přidal pan Kopecký (jméno si bohužel nepamatuji), který závod jel také, ale bez startovního čísla:-)

Start závodu byl naplánovaný na pravé nedělní poledne. U Benyho v autě byla týmová základna, na kole na start přijel Michal Řada s Terkou, jak jeli Kopecký nevím a Renča, Petr a Beny přijeli autem. Před startem jsme dali ještě krátké rozježdění, ale po chvíli jsme se šli už řadit na start, jelikož bylo přihlášeno přes 500 závodníků a my jsme nechtěli startovat úplně vzadu;-)

Obrázek k zápisku Ratibořický maraton 2010

Díky tomu, že trať byla hodně vyschlá, jelo se poměrně svižně po celou dobu. Teda samozřejmě kdo na co měl. Bylo jasné, že Michal Řada s Péťou Vojtěchem pojedou hodně rychle, to samé jsme čekali od Michala Kopeckého. Trochu neznámou měl být výkon Renči, která přes zimu začala trochu trénovat, aby na konci léta na Sudetech byla do desátého místa v ženách;-) Beny moc nesportuje, takže bez komentáře:-)

Příprava před startem Péťa Vojtěch při výjezdu na Červenou horu Michal Kopecký při výjezdu na Červenou horu Michal Řada při sjezdu z Boušína k Úpě

V závodě jsme se vyvarovali defektům, na trati nás podpořili i Jirka Nymš a Honza Kučera s Ivou a malou Martinkou! V Ratibořicích jsme potkali i Benešovi, v cíli pak ještě čekal Dan Maršík. Nejrychleji 48 km zvládl Michal Řada, který jel letos již několik závodů a hodně mu to jde! Zajel čas 1:50:12 a porazil druhého Péťu Vojtěcha o téměř 7 minut. Třetí z našich dojel Beny, který překvapil sám sebe s časem 2:14:32. Hned za ním dojela Renča, která byla trochu indisponována alergií na pil. Dvanácté místo z 37 žen je ale skvělý začátek sezóny! Jako poslední z naší pětice projel cílem Míša Kopecký, kterému jednoduše došlo. Ze začátku jel výborně, ale nemá nic najeto, takže síly postupně ubývaly, a když ho asi 15 km před cílem předjel i Beny s Renčou, bylo jasné, že Michal nemá svůj den. Ale pro Benyho a Renču to byl dobrý skalp:-D Michal měl čas 2:44:41.

Beny při sjezdu z Boušína k Úpě Renča při sjezdu z Boušína k Úpě Tady už o nic nešlo, jen doplnit vydané kalorie Společné foto, někteří již po spršce

V závodě jsme viděli hodně defektů a pádů, nejrychleji se s tratí vypořádal Michal Kaněra z týmu AxitDoldy s časem 1:32:42. Nejrychlejší žena byla Petra Tlamková s časem 1:46:45. Renča na bednu ztratila pouze 13 a půl minuty, na vysněnou desítku 2 a půl minuty. Závod absolvoval i Míra Vodička st. s časem 2:01:43 (10. místo ve své kategorii), doprovod mu dělaly i Martinka s mamkou.

Takový byl první letošní závod pro mnoho Ventilků. Nevím přesně, kdo kdy pojede další závod u nás v okolí, každopádně minimálně Renča a Beny se představí 23. května při závodě okolo Olomouce!

Tak pilně trénujte, ať jste na jarní víkendovku i na tábor ve formě;-)