I nejmladší hezky dupkaj do kopečka v KrkonošíchU táboráku nechybí kytaraMravenci pod Černou horouRafani na VýrovceNa svět se díváme z kola

Přihlášení

Přihlášení

Neznáte heslo k webu?
A byli jste na táboře nebo na víkendovce nebo jste chodili na kroužek?
Napište si o heslo na mail: jirka (zavináč) ventilek (tečka) org.

Přihlášením získáte:

 • možnost přispívat na nástěnku a do zápisků
 • možnost být mailem informováni o chystaných akcích a důležitých novinkách
 • Poslední komentáře

  Aktuality z tábora v Lanškrouně na FB

  Zdravím všechny cyklisty.Ať Vám počasí přeje, máte spousty zajímavých zážitků a najedete hodně kilometrů. Mějte se moc hezky a užívejte. Matějovi posílám velikou pusu. mamka Lukášová
  Leona Lukášová 2020-08-19 09:37:17

  Tabor 2017 - 3.den

  Zdravíme všechny cyklisty, jsme rádi že vám počasí zatím přeje a že si to užíváte. Velký pozdrav Filipovi a ať vám to ještě šlape na dalších výletech. Moc pozdravují ... více
  Steinerovi 2017-08-15 10:20:39

  Tabor 2017 - 1.den

  Posíláme moc pozdravů všem cyklistům, přejeme ať Vám hezké počasí vydrží a krásně Vám to šlape. Zdravíme Ondru Žitného z Mravenců...
  Žitní 2017-08-15 06:44:21

  Šmoulíci v Železném Brodě

  Sobota

  V sobotu ráno jsme se sešli na dopravním hřišti. Rozdělili jsme se do 4 družstev. Já s Ivčou jsme měli na starosti družstvo Šmoulů. Po kontrole kol jsme si řekli něco málo o bezpečné skupinové jízdě na kole a mohli jsme vyrazit. Náš dnešní cíl bylo Hostinné. Z Náchoda jsme vyjeli směr zámek, Kramolna a první hromadná zastávka byla ve Havlovicích, kde jsme si ještě přehodili pár lidí ve družstvech.

  U nás ve Šmoulech přibyli dvě holky. Po větším odpočinku jsme vyrazili dále, až jsme dojeli do Hostinného.

  Dnes jsme najeli 57 km.

  Neděle

  Náš dnešní cíl bylo dojet do Železného Brodu, kde jsme měli oficiální tábořiště. Ráno jsme se nasnídali, sbalili věci, po snídani vyrazili na kolo a mířili jsme na koupaliště do Kruhu. Tam jsme se sešli spolu s Rafany, zablbli ve vodě a dali jsme si oběd. Po obědě jsme vyrazili dál a asi 10 km za Kruhem jsme měli první defekt, jeden ze Šmoulů píchnul. Vše jsme ale opravili a cesta ubíhala rychle a my jsme spokojeně dorazili do Železného Brodu.

  Pondělí

  Dnes jelikož byl třetí den a ten bývá krizový, tak jsme hned po snídani vyrazili na blízké koupaliště do Chuchelny. Spolu s námi tam jeli i ostatní družstva. Celý den bylo příšerné vedro, takže jsme relaxovali, hráli vodní bitky a celkově jsme se regenerovali. Když se blížila pátá hodina odpolední, tak jsme vyrazili zpět do tábora.

  Dnes Šmoulové najeli 19 km.

  Úterý

  Po skvělé rozcvičce a skvělé snídaní jsme se vypravili na výlet, tentokrát náš cíl byl Ještěd. Vyjeli jsme jako první, ale skoro pořád to bylo z Železného Brodu do kopce. Asi tak po půl hodině jízdy nás dojeli Rafani, kteří měli zamířeno taky na Ještěd. Cesta byla různorodá, jeli jsme i trochu větším terénem. V Hodkovicíh nad Mohlenou jsme si dali oběd. Dále jsme pokračovali do Světlé pod Ještědem, kde jsme si v místním domě doplnili zásoby vody a dále jsme už jen stoupali směr Ještěd. Pod Ještědem jsme s velkým překvapením potkali Rafany a nyní nás čekalo poslední stoupání, kam jsme nakonec všichni dorazili. Udělali jsme vrcholové foto, rozhlédli se po okolí a nastal čas vyrazit zpět do Železného Brodu. Když jsme dorazili do tábora, tak nás už Petr čekal s výbornou večeří.

  Dnes Šmoulové najeli 90km.

  STŘEDA 22.8. 2012

  Už při rozcvičce, kterou vedl Šmoula Petr, začalo krápat. Bylo nám jasné, že hned tak nepřestane, a tak jsme se rozhodli, že si uděláme odpočinkové dopoledne bez kola. Děti v družstvech na celotáborovou hru hrály v tělocvičně různé hry, a kdo právě nehrál, tak si začal vyrábět své táborové tričko. Po obědě jsme se s Mravenci a Alíky rozhodli, že se půjdeme podívat do města na výstavu skla. Po projití muzea jsem se šli podívat na výrobu zvířátek ze skla na kahanu, a poté na vodníka v životní velikosti.

  Dnes 0 km.

  ČTVRTEK 23.8. 2012

  Jako každý tábor i letos se jel triatlon. Dopoledne vedoucí Ondra, Michal, Michal a Petr postavili dráhu na jízdu zručnosti. Po družstvech si každý zajel dráhu 2x. Kdo právě nejezdil, tak si dělal táborové tričko anebo si hrál na hřišti. Triatlon se jel po obědě v obci Chuchelna. Děti plavaly na místním koupališti, délka jízdy na kole pro Šmouly byla cca 9km a nakonec byl běh. Po absolvování triatlonu se děti mohly koupat nebo jen tak odpočívat.

  Dnes 25 km.

  PÁTEK 24.8. 2012

  I dneska jsme si udělali rozcvičku a po snídani se vypravili na výlet, tentokrát na Protrženou přehradu. Už od Železného Brodu to bylo, dá se říci, pořád do kopce. Pořádně jsme se svezli až do Josefova Dolu, ale bylo nám jasné, že to určitě bude ještě do kopce. Z Josefova Dolu jsme začali stoupat na Protrženou přehradu. Když jsme dorazili do cíle, potkali jsme tam Rafany.

  Dali jsme si svačiny a prohlédli si přehradu. Cesta zpátky nebyla náročná, protože většina trasy vedla z kopce nebo po rovině. Přeci jenom to bylo trochu zasloužené. Do tábora jsme dorazili jako první, a tak aby se nám děti nenudily, šli jsme hrát míčové hry. Po krásném výletu nás čekala zasloužená odměna v podobě výtečné večeře.

  Dnes 63 km.

  SOBOTA 25.8. 2012

  Po rozcvičce jsme se všichni sešli u snídaně, abychom se posilnili na cestu blíže k domovu. Zabaleni na dvakrát, jsme vyrazili směr Hostinné. Zvolili jsme trasu, která nám nedala moc zabrat, a tak jsme jeli „na pohodu“ blíže domovu. Měli jsme čas i na prohlídku náměstí, kde obdivovali obry na radnici. Večer se konal táborák, všichni byli oceněni za své výkony. Počasí nám přálo celý tábor, ani jednou jsme na kole nezmokli.

  Dnes 49 km.

  NEDĚLE 26.8. 2012

  Po poslední táborové snídani jsme si sbalili všechny věci. Z důvodů nemoci, která postihla i některé vedoucí a nejen děti, se družstvo Alíků a Šmoulů spojilo. Domů dojeli pod vedením Terky z Alíků a Jirky z Mravenců. Do Náchoda jsme dorazili společně a na dopravním hřišti nás vítali rodiče.

  Všichni se už těšíme na příští tábor.

  Dnes 56 km.

  Obrázek k zápisku Šmoulíci v Železném Brodě
  Petr Lochman a Iva Maslikiewiczová 06. 11. 2012 21:09:38

  Komentáře