Návštěva u horské služby ve ŠpindluMravenciRafani na VýrovceMravenci pod Černou horouVybíráme cesty krásnou přírodou

Přihlášení

Přihlášení

Neznáte heslo k webu?
A byli jste na táboře nebo na víkendovce nebo jste chodili na kroužek?
Napište si o heslo na mail: jirka (zavináč) ventilek (tečka) org.

Přihlášením získáte:

 • možnost přispívat na nástěnku a do zápisků
 • možnost být mailem informováni o chystaných akcích a důležitých novinkách
 • Poslední komentáře

  Aktuality z tábora v Lanškrouně na FB

  Zdravím všechny cyklisty.Ať Vám počasí přeje, máte spousty zajímavých zážitků a najedete hodně kilometrů. Mějte se moc hezky a užívejte. Matějovi posílám velikou pusu. mamka Lukášová
  Leona Lukášová 2020-08-19 09:37:17

  Tabor 2017 - 3.den

  Zdravíme všechny cyklisty, jsme rádi že vám počasí zatím přeje a že si to užíváte. Velký pozdrav Filipovi a ať vám to ještě šlape na dalších výletech. Moc pozdravují ... více
  Steinerovi 2017-08-15 10:20:39

  Tabor 2017 - 1.den

  Posíláme moc pozdravů všem cyklistům, přejeme ať Vám hezké počasí vydrží a krásně Vám to šlape. Zdravíme Ondru Žitného z Mravenců...
  Žitní 2017-08-15 06:44:21

  Víkendovka v říjnu 2002

    Mělo se jet někam na Orlický hory, odjezd v 8. Budíka jsem měl asi na 6:45, probudil jsem se v 8:11. Nikomu jsem se nemoh dovolat, po vytočení Pavlova čísla se ospalým (skoro ožralým) hlasem ozvalo něco jako "Maršík, nechte mě spát", takže dohromady s tím, že předtím dost pršelo, a tím, že jsem se nemoh nikomu dovolat ani dopsat (posledně dost lidí SMSilo za jízdy) a tím, že jsem zaspal (onehdá jsem zaspal na jednu akci s Benym a Renatou, a taky se nikam nejelo), jsem šel zase spát. Pak jsem v klidu vstal, zamontoval CD-ROMu, kterou jsem předtím vzal na firmu kvůli kopii jednoho céda, najed jsem se, uklidil na cestu nachystaný věci, a chystal se, že pojedu na firmu natírat. Když najednou (10:20) přišla smsa, Beny mi psal, že jsou v Machově, je jich tam hodně, mám přijet, že na mě počkaj půl hoďky, že se jede na nějakej špičák.

  Posizione in memoria: 2
  Ricevuto il 28/10/01 alle 10.20
  da: Beny oskar [+420608815564]
  SMSC: [+420608005681]
  Dimensione: 131 caratteri
  Jsme v Machove.Je nas hodne a budem tu asi pul hodiny.Tak prijed. ... Tak cau,pak jedem na nejakej spicak.Beny

  Extrémně rychle jsem se převlík z pracovního do elasťáků, vykopal se z baráku(+jídlo,pití...), venku jsem musel ještě něco změřit, fouk jsem kolo a v 10:33 jsem vyrazil. Valil jsem jak drak(v krátkejch nohavicích a rukávech, samozřejmě), zbrzdilo mě stoupání na Bezděkov, v kopci pár metrů za Mejtem mně ještě volal Dan (11:01) ,takže jsem moh zastavit a rozjíždět se znova :-( , říkal, že jsou u hospody. Na začátku Machova jsem začal makat co to šlo, aby to vypadalo :-) jak valím (taky to bylo z kopce), ale u tý první hospody nebyli, tak jsem jel dál a zjistil jsem, jak je Machov nekonečně dlouhej. Naštěstí se tam dalo docela dobře jet, jen na závěr se objevily kostky. Po hnusnejch kostkách a decentním stoupání následovala konečně hospoda, u který byl Beny, Dan a Mirek. To bylo 11:14. Zanedlouho skončil asfalt (sjeli jsme na polní cestu), časem se objevil brutální terén a začlo to stoupat, místy se dalo jet i s tím silničním pláštěm vzadu, místy podjížděly i prestige.

  Dan zaparkoval přední kolo v kovovým žlábku na odvod vody z cesty a (díky klipsnám) zapomněl slýzt z kola, takže si sednul(to bylo při stoupání, takže to přežil).

  Zjevení se Honzy s Pavlem, po dalším úseky cesty i celýho zbytku.

  Ukazuje se, že ráno jsem to mluvil akorát s neobvykle nahraným vzkazem hlasovky. Vydáváme se pěšky na vyhlídku (to jsem si preventivně vzal šusťákovku; po návratu ke kolům ještě navíc kalhoty, to aby mě nikdo nepoznal).

  Díky mlze jsme měli nádhernej výhled na bílou plochu před náma. Když jsme si prohlédli mlhu, jeli jsme do Police, přičemž se všem mlžila víc levá půlka brejlí než pravá. V Polici jsme dali pauzu ve vyhřátý hospodě, k tomu čaj a někdo polívku. Před hospodou jsme navlíkli pláštěnky a vyrazili jsme na Náchod. Cestou na Mejto si Terka lehla na mokrou dlažbu, asi aby nezůstala ve stínu mladšího bratra.

  Jinak byly cestou asi ještě dva pády, u těch jsem ale nebyl, takže o tom vím kulový. V Náchodě se to začlo rozdělovat do jednotlivých bydlišť (vzali jsme to přes náměstí), nejvíc se to roztrhlo až na Slávii(ačkoliv dost lidí stejně jelo rovně...). Byl jsem relatině suchej- mokrý byly jen ruce, boty a nohy od kolen dolů. To docela solidně napravil řidič Oktávky, kterej mě předjel (asi 40km/h??) pod mostem u Italie, kde samozřejmě bylo dostatečný množství vody.

  Muty (Martin Adámek) 18. 11. 2002 00:00:00