U táboráku nechybí kytaraMravenciVečerní radovánkyNávštěva u horské služby ve ŠpindluMravenci pod Černou horou

Přihlášení

Přihlášení

Neznáte heslo k webu?
A byli jste na táboře nebo na víkendovce nebo jste chodili na kroužek?
Napište si o heslo na mail: jirka (zavináč) ventilek (tečka) org.

Přihlášením získáte:

 • možnost přispívat na nástěnku a do zápisků
 • možnost být mailem informováni o chystaných akcích a důležitých novinkách
 • Poslední komentáře

  Aktuality z tábora v Lanškrouně na FB

  Zdravím všechny cyklisty.Ať Vám počasí přeje, máte spousty zajímavých zážitků a najedete hodně kilometrů. Mějte se moc hezky a užívejte. Matějovi posílám velikou pusu. mamka Lukášová
  Leona Lukášová 2020-08-19 09:37:17

  Tabor 2017 - 3.den

  Zdravíme všechny cyklisty, jsme rádi že vám počasí zatím přeje a že si to užíváte. Velký pozdrav Filipovi a ať vám to ještě šlape na dalších výletech. Moc pozdravují ... více
  Steinerovi 2017-08-15 10:20:39

  Tabor 2017 - 1.den

  Posíláme moc pozdravů všem cyklistům, přejeme ať Vám hezké počasí vydrží a krásně Vám to šlape. Zdravíme Ondru Žitného z Mravenců...
  Žitní 2017-08-15 06:44:21

  Víkendovka v Olešnici 13. - 15. března 2009

  Opět se blíží jaro a tak než nám dá zima definitivně vale, scházíme se na horách, abychom si užili poslední zbytky sněhu a někdy i trochu jarního bláta:-) Letos nás ale cesta nezavedla do tradičního Sedloňova (kde již ubytování v bývalé škole nefunguje), ale do Olešnice v Orlických horách. Opět do školy, i s tělocvičnou a navíc stále s probíhající výukou, takže nechyběl ani zvonek ohlašující začátek první hodiny (pro nás dokonalý sobotní budíček!).

  V pátek jsme většina nestíhali, takže kromě Ály nikdo v 16 hodin za Tepna klubem nebyl. Kolem 16:15 nás tam ale už bylo víc a nakonec jsme odjížděli v celkem veselém počtu 10 osob: Pavel, Pepa, Jirka Nymš, Renča, Miloš, Ála, Péťa Vojtěch, Zdenda Borůvka s Petrou a Beny. Než jsme se stačili zabydlet a vybalit svačinky od maminek (i ty vlastnoručně nakoupené), přijeli i Muty, Lukáš se Šárkou, Danem a Matějem. Jako poslední ten den dorazili Míra s Katkou.

  První návštěvou byli Dan s Martinkou, kteří ale přijeli jen na páteční večer. Oba se ale velice aktivně zapojili do dění, takže Danda nechyběl při fotbálku v tělocvičně a Marťa třeba v debatním kroužku mezi nesportovci;-) Jak jsem již nakousl, páteční večer byl ve znamení fotbálku na jedné straně a ve znamení společenské konverzace a hraní šipek na straně druhé. Usli jsme celkem brzy, protože jsme se těšili na sobotu, kdy jsme toho chtěli hodně stihnout!

  V sobotu ráno některé probudili Daneček s Matějem, kteří společně se Šárkou, Lukášem, Mírou a Katkou spali v separé třídě, jelikož bychom se do jedné nevešli. Ty, které nevzbudili nejmladší účastníci zájezdu, probudil školní zvonek, který ohlašoval začátek vyučování krátce po osmé hodině. Než se většina z nás vyhrabala ze spacáků, byli již Kůčovi s omladinou a Míra s Katkou na svahu, kde trávili dopoledne na prknech a sjezdovkách. Odpoledne pak tato parta jela do Deštného, kde byl Rampušák. Na sjezdovky šla i Ála, která prosjezdovala úplně celý den! Muty se Zdendou a Petrou vyrazili na pěší túru, kterou si očividně užili, hlavně když se Muty bořil po pás ve sněhu;-) Renča s Milošem byli další pěší skupinkou. Botama ničili stopy běžkařům;-) mezi Olešnicí a Vrchmezím, prý ušli 18 km! Beny s Pavlem, Pepou a Jirkou Nymšem šoupali po sněhu běžky. Vyjeli na Čihalku, kde nechali auto a po luxusních stopách dojeli až na Masarykovu chatu. Tam si dali chutný obídek, pošťouchli některé další běžkaře a vrátili se zpátky přes Čihalku do Olešnice. Najeli přes 20 km. V 16:30 jsme se většina sešli opět ve škole (chodit v sobotu večer do školy je fakt šílenost:-D). Po přestrojení a malém občerstvení se Pavel, Pepa, Ála, Renča, Muty a Beny odebrali na místní sjezdovku, kde si 2 hodiny zalyžovali při večerním lyžování. Večer jsme se postupně všichni slezli v místní hospodě Zámeček, kde jsme udělali stolovou revoluci – potřebovali jsme hodně místa, protože jsme se rozrostli o Báru s Křémou, kteří se přijeli podívat na sobotní večer a přespali do nedělního rána. Během sobotního dne se přijeli na kolech podívat i Michal Řada a Míra Vodička starší.

  V neděli ráno se většina z nás spoléhala na školní zvonek, který ale ne a ne zazvonit! Bodejť by jo, vždyť v neděli se do školy nechodilo snad ani za Marie Terezie??!!:-) Třída paní učitelky Kučvodičkové, do které chodili i Barča s Křémou, jela poměrně brzy na školní výlet a tak jsme se s nimi rozloučili již ráno či před polednem. Kůčovi vzali ještě útokem místní sjezdovku, Míra s Katkou jeli na oběd domů a Barča s Křémou chtěli na běžky (žádné zprávy dál nemáme...). Ze šesté třídy mohli včas domů pouze Zdenda s Petrou. Ostatní zůstali po škole a museli (chtěli;-)) tak zůstat v Olešnici až do odpoledne. Pavel s Pepou ještě zkusili na hodinu běžky. Zbytek hrál v tělocvičně vybiku, fotbal, basketbal či líný tenis. Krátce po poledni jsme začali balit a uklízet školu, abychom mohli ve 14 hodin s klidným svědomím zamávat vysvědčením za školní víkend „Březen 2009“.

  Věřím, že náš ventilkovský taťka Pavel, kterému tímto za celou organizaci velmi děkuji, bude s naším vysvědčením spokojený a za rok nás vezme zas!

      

  P.S.: Ti nejhodnější (Pepa, Jirka, Muty a Beny) si ještě za vyznamenání zašli do Zámečku na nějakou tu dobrůtku;-)

  Obrázek k zápisku Víkendovka v Olešnici 13. - 15. března 2009
  Beny (Zdenda Beneš) 16. 03. 2009 23:24:37

  Komentáře