Vítěz triatlonu u RafanůVečerní radovánkyRafani na VýrovceVybíráme cesty krásnou přírodouMravenci pod Černou horou

Přihlášení

Přihlášení

Neznáte heslo k webu?
A byli jste na táboře nebo na víkendovce nebo jste chodili na kroužek?
Napište si o heslo na mail: jirka (zavináč) ventilek (tečka) org.

Přihlášením získáte:

 • možnost přispívat na nástěnku a do zápisků
 • možnost být mailem informováni o chystaných akcích a důležitých novinkách
 • Poslední komentáře

  Aktuality z tábora v Lanškrouně na FB

  Zdravím všechny cyklisty.Ať Vám počasí přeje, máte spousty zajímavých zážitků a najedete hodně kilometrů. Mějte se moc hezky a užívejte. Matějovi posílám velikou pusu. mamka Lukášová
  Leona Lukášová 2020-08-19 09:37:17

  Tabor 2017 - 3.den

  Zdravíme všechny cyklisty, jsme rádi že vám počasí zatím přeje a že si to užíváte. Velký pozdrav Filipovi a ať vám to ještě šlape na dalších výletech. Moc pozdravují ... více
  Steinerovi 2017-08-15 10:20:39

  Tabor 2017 - 1.den

  Posíláme moc pozdravů všem cyklistům, přejeme ať Vám hezké počasí vydrží a krásně Vám to šlape. Zdravíme Ondru Žitného z Mravenců...
  Žitní 2017-08-15 06:44:21

  Výlet do Polska - čtvrtek 8.5.2003

   Jako tradičně jsme se rozhodli, že se 8.5. někam podíváme na svých "ořích". Tentokrát padla volba na Polsko.

    Při srazu na nádraží něco po osmé hodině se nás dalo napočítat asi 12(já, Ála, Eva, Bára, Zdeněk, Muty, Jirka H, Pavel, Dan, Beny a Honza Křížka st. i ml.), ale Pavel byl bohužel trochu nachlazen, tak s námi nejel. Lišák nejel, protože měl něco s palcem a proč nejeli další, tak to už v mé paměti není.

    Samozřejmě se našel někdo, kdo si pas nevzal a ještě ho nechal v Hradci, že jo Báro. Jeli jsme tedy přes Náchodský přechod. Muty se docela divil, že ještě několik kilometrů za hranicema se dal najít signál Oskara, T-Mobila, ale i Eurotelu. Další kdo odpadl, byl Jirka Holeček, protože taky v té době kamarádil s chřipkou. Bylo to v jednom delším kopci pár kilometrů za hranicema. Relativně bez problémů jsme dojeli k Polanici. Cestou jsme se stavili na jednom hradě-na jméno si už nevzpomínám, pokud budete vědět, tak to dejte do Knihy návštěv nebo podobně. Po svačinoobědě jsme se koukli na nádvoří hradu, protože dovnitř se nějak nepouštělo(pokud si pamatuju dobře).

    Muty tam taky objevil BTSku, takže si jí vyfotil(saqmozřejmě, že použil QuickPic u S55:-)).

    0508_112049X-BTS na hradě

   Chtěl taky vyfotit nás, ale než stačil uvést foťák-mobil do provozuschopného stavu, tak jsme poodjeli k vyhlídce.

    0508_112631X-hrad ventilek-lidi utekli než jsem vyndal foťák

   Po prohlídnutí kraje jsme si kopec sjeli a pokračovali do Polanice. Cestou Mutymu praskl drát od zadní brzdy, takže ho v Polanici pomocí příručních drátků spravil:-) - jak jinak.

    0508_122050X-oprava lanka Horizon Vambeřice-vpravo drželo na posledních vláskách

    Po dokončení nezbytné opravy jsme parkem popojeli asi dvěstě metrů k prameni léčivé(snad) minerálky. Minerálka to byla rozhodně lepší než v Kudowě(osobní názor). Jak jsme se mohli přesvědčit, tak s Tangem dost reagovala někteří mohli pocítit její účinky na svém těle. Bára totiž dostala nápad, že jí vyzkouší vně - ale na ostatních. Beny dostal menší spršku a Zdeněk trochu větší a ještě si při tom zaběhal.

    Vyrazili jsme s doplněnýma lahvema vody vstříc Karlowu, ale na jedné z prvních křižovatek jsme si museli odpustit flašky, protože by mohli vyletět - holt, minerálka se nezapře. Cestou jsme se zastavili v jednom chrámu a mohli jsme stoupat na Karlow. Bohužel v tom vedru se vyjížděl dost hrozně, aspoň, že to bylo lesem. Jak jsem se dozvěděl na 1. šlaufku, tak Muty celou dobu mluvil na Zdeňka normálně a ten mu odpovídal způsobem: "Jo. Vážně? Ne." Prostě Muty kecá když může:-). Nahoře jsme si dali pauzu. Chtěli jsme se tam vyfotit, i když by tam nebyl jeden člověk. Pak tam zastavilo auto s nějakou němkou. Bára s ní domluvila, jestli by nás nevyfotila, ale nějak jí nevyhovoval Mutyiho mobil, tak nás vyfotila normálním(filmkovým) foťákem, s tím, že tu fotku by měla poslat Benymu, ale jak jste si všimli, nascanovaná tu není, takže jí ještě neposlala. Na Karlowě se odpojila Eva, protože to měla domů blíž a my jsme sjeli dolů do Kudowy. Tam jsme si načerpali vodu do lahví a valili jsme k přechodu. Báru tentokrát pustili bez velkého zdržování a pár metrů za přechodem jsme ukončili výlet. Protože jsme měli něco kolem devadesáti kilometrů, tak jsem domů jel taky na kole a ještě jsem pár kilometrů najel po Kostelci.

   

   Některé věty jsou přejaty z Álina nedokončeného článku:

  Ventilkovský výlet ve čtvrtek 8.5.2003

    Jako tradičně jsme se rozhodli, že se 8.5. někam podíváme na svých "ořích".? Tentokrát padla volba na Polsko. Samozřejmě se našel někdo, kdo si pas nevzal a ještě ho nechal v Hradci, že jo Báro.?? Proto jsme museli přes náchodský přechod, kde na ni stejně divně koukali, když jim ukázala jen občanku a dva krát ji kontrolovali. První odpadl Jirka Holeček v jednom docela dlouhém kopci, protože měl rande s jakousi chřipkou?. V Kudowě jsme si nabírali místní léčivou (a pěnivou - bouřlivě reagovala na Tang) vodu a Báru napadlo vyzkoušet její léčivou moc na nás ostatních poněkud jiným způsobem než normální lázeňský host - Beny dostal menší spršku a Zdeněk trochu větší a ještě si při tom zaběhal.? Eva nás poté opustila na jakémsi kopci, zamířila do lesa s tím, že to má odtamtud domů blíž. Za hranicemi opět v Čechách jsme se rozloučili a rozjeli se do svých domovů.

  Jirka Nymš 31. 08. 2003 23:09:16

  Komentáře