Zdravím všechny cyklisty.Ať Vám počasí přeje, máte spousty zajímavých zážitků a najedete hodně kilometrů. Mějte se moc hezky a užívejte. Matějovi posílám velikou pusu. mamka Lukášová

Zdravíme všechny cyklisty, jsme rádi že vám počasí zatím přeje a že si to užíváte. Velký pozdrav Filipovi a ať vám to ještě šlape na dalších výletech. Moc pozdravují ... více

Tabor 2017 - 1.den

Posíláme moc pozdravů všem cyklistům, přejeme ať Vám hezké počasí vydrží a krásně Vám to šlape. Zdravíme Ondru Žitného z Mravenců...
    Žitní 2017-08-15 06:44:21

Žernovský bajk 2008

Letos (6. září 2008) jsme se na Žernově sešli opět v hojném počtu. Navíc jsme ve většině případů měli na sobě nové ventilkovské dresy, takže jsme se rozhodně alespoň v depu neztratili;-) Počasí bylo krásné, ale pro závod až příliš teplé (cca. 28 stupňů). Celkem jsme měli ve startovním poli 7 závodníků a jednu závodnici – Ivču. Trať byla téměř stejná jako minulý rok. Díky suchu byla ale velmi prašná, proto především v prvním kole závodu nebylo vůbec nic vidět a tak to bylo především při sjezdech hodně o pevné vůli nezmáčknout brzdu zbytečně moc... V depu nás podporovali Alča Lochmanová, Terka (Řadová), Jirka Maslik a Jakub Řada, který snad už za rok pojede;-)

Trocha propagace

Většina z nás jela 3 kola po 13 km. Michal Kopecký jel ale jen 2 a skončil ve své kategorii na pěkném 4. místě! Ostatní chlapci;-) jeli plný počet a to byla, teda aspoň pro některé, pořádná nálož! Nejlépe se s tratí i horkem popral Michal Řada, který měl čas 1:36:01 skončil celkově v kategorii Elita 13.! Milým překvapením byl Jenda Milt alias Mravenec, který na nás nezapomněl, jel za náš tým a navíc ve skvělém tempu! Čas 1:45:43, ve své kategorii byl šestý. Vrchní NÁŠ kuchař Péťa Vojtěch měl opět smůlu. Jako vloni technický defekt, letos svlíklý plášť zadního kola ho zdržel asi 3 minuty. I tak ale jel skvěle a je vidět, že přece jen na kole občas jezdí. Okolo mě se ve druhém kole, když jsem relaxoval s flaškou v ruce podél břehu Úpy, prohnal takovým tempem, že jsem nechápal a hledal vrtuli za jeho pozadím... Vrtuli jsem nenašel, tak možná nápis na kalhotech „Hmm mňam...“ byl příčinou;-) Výborná věc se nám pak přihodila, když jsme jeli vedle sebe do kopce od řeky na Rýzumburk a zezadu se ozvalo dívčím hlasem: „proč máte každej jinou barvu dresu??“. Po chvíli konverzace se slečnou závodnicí pak Péťa i závodnice přeřadili na těžší převod a viděli jsme se opět až v cíli. Péťa s časem 1:48:40 byl v kategorii Elite 23.! Já jsem na tom byl letos snad ještě hůř než vloni. Každé kolo jsem byl pomalejší a pomalejší, vedro a prach společně s náročným terénem mě kvalitně ždímaly! Ještě že mi naše týmová opora v depu Alča dala po druhém kole novou flašku s pitím, jinak bych tam asi zhynul... Nakonec jsem ale dojel s časem 1:55:53 na 27. místě v kategorii Elite. Až za mnou skončil můj spolubojovník z řad vedoucích u Rafanů Jirka Nymš. Celé léto moc nejezdil a to se na něm podepsalo. S časem 2:03:16 byl v kategorii Elite 33.! Po chvíli do cíle došlapal i Maslik v čase 2:21:24. Myslím že na to, co má natrénováno bylo skvělé, že se vůbec postavil na start, což velice chválím!!

To, co si zaslouží nový odstavec je výkon Ivči! Jela kategorii Kadetky 15-16 let a jak se později ukázalo, opravdu neměla soupeřku! Musela jet 2 kola, což sám o sobě byl ten den docela výkon a navíc ona jela tak rychle, že dojela v čase 1:31:59 jako první!!! Pravda, její jediná soupeřka závod nedokončila, ale i na to se hraje a těch, co závod ten den nedokončili bylo mnoho... Vítěz ovšem musí projet cílem! Bylo tak velmi hezké, když jsme mohli zatleskat a vidět náš dres na pódiu! Ještě jednou moc gratuluji za celý Ventilek!

Ivča byla bez konkurence

Po vyhlášení výsledků jsme se postupně rozjeli zpět k domovům. Závod to byl velmi povedený, organizace šlapala na výbornou, my jsme si zase trochu pokecali jak na dráze, tak hlavně v depu a bylo nám fajn. Děkuji všem za reprezentaci a těším se na další akci a na Žernovský bajk 2009.