Zdravím všechny cyklisty.Ať Vám počasí přeje, máte spousty zajímavých zážitků a najedete hodně kilometrů. Mějte se moc hezky a užívejte. Matějovi posílám velikou pusu. mamka Lukášová

Zdravíme všechny cyklisty, jsme rádi že vám počasí zatím přeje a že si to užíváte. Velký pozdrav Filipovi a ať vám to ještě šlape na dalších výletech. Moc pozdravují ... více

Tabor 2017 - 1.den

Posíláme moc pozdravů všem cyklistům, přejeme ať Vám hezké počasí vydrží a krásně Vám to šlape. Zdravíme Ondru Žitného z Mravenců...
    Žitní 2017-08-15 06:44:21

Žernovský bajk 2009

Jako každý rok, i letos jsme se rozhodli potrápit se na Žernovském bajku a trochu propagovat náš kroužek a tábor. Počasí oproti loňsku nevypadalo moc vábně – místo sluníčka bylo celý den zataženo a chladno. To se podepsalo na letošní startovce, která byla oproti loňsku mnohem kratší (jelo cca 180 lidí). Na druhou stranu se nám jelo líp, protože nás cestou neotravoval rozvířený prach na cestě a snažili jsme se jet tak rychle, abychom nezmrzli.
    Na startovní čáru se postavili: Beny, Ivča a Ondra Maslikiewiczovi, Renča, Jirka Nymš, Petr Vojtěch, Michal Kopecký, Petr Lochman a letos poprvé i Jirka Teichmann. Nesmíme zapomenout na Michala Bergmanna s Vóďou, kteří ale reprezentovali své kluby.
    Dále nás přijeli povzbudit: Michal a Kuba Řadovi, Jirka Maslikiewicz, Ála, Jana Vodičková, Dan s Martinou a Terezou a Bára s Křémou.

Sedm statečných Na startu

Na startu nás sice čekaly první kapky z přeháňky, ale to nás nemohlo odradit. Letos startovaly všechny kategorie najednou. My jsme se postavili nešikovně na konec a museli jsme kličkovat mezi pomalejšíma. Na trati nás čekala ještě jedna krátká přeháňka, ale jinak se nám jelo dobře (až na občasné zadýchání). Trať se od minulého roku nezměnila, jen místy byl povrch trochu odlišný.

Ivča opět ve své kategorii neměla konkurenci, takže jí patří první místo v kategorii Z16 s časem 1:23:25. Naší další úspěšnou reprezentantkou byla Renča, která v kategorii Z29 obsadila bronzovou příčku se stejným časem. Gratulujeme!

Renča skončila na bedně

Výkony ostatních sice na bednu nestačily, ale i tak stály za to. V kategorii M29 byl z nás nejlepší Petr Vojtěch, který měl před Benym a mnou náskok více než 5 minut (na absolutního vítěze ztrácel zhruba 27 minut) a skončil tak na 18. místě (z 28). Beny dojel v čase 1:48:40 na 21. místě (celkově byl 62.). Já jsem dojel hned za ním se ztrátou tří vteřin. (Ani jsem nečekal, že mu budu letos stačit). Vóďa byl jen o pár vteřin pomalejší než Petr a ve své kategorii vybojoval 12. místo. Michal Kopecký skončil ve své kategorii pátý v čase 1:08:16.
    Petr Lochman ke konci píchnul duši, takže ho to posunulo o dost dozadu, kde spolu s Ondrou Maslikem uzavíral výsledkovou tabulku. Tři kanálky krátce za sebou, uprostřed trati, stály duši několik závodníků, například Michala Bergmanna a Jirku Teichmanna. Příští rok se jim snad povede líp.
    Ivča hned po závodě musela do tanečních, takže na bedně ji zastoupila Ála, která nám při závodě podávala flašky s pitím. Nikdo z diváků si toho ale nevšiml, posuďte sami:

Ventilek jako Ventilek To jsou startovní čísla

Tak zase za rok na Žernově!

Celkové výsledky a fotky ze závodu jsou na www.zernovskybajk.cz , fotky od Křémy na http://pruvodcepocechach.cz/bajk09/bajk09.htm a od Jirky Maslika jsou na fotky.ventilek.org/2009-Zernovsky-bajk .