Vítěz triatlonu u RafanůU táboráku nechybí kytaraI nejmladší hezky dupkaj do kopečka v KrkonošíchVečerní radovánkyNa svět se díváme z kola

Přihlášení

Přihlášení

Neznáte heslo k webu?
A byli jste na táboře nebo na víkendovce nebo jste chodili na kroužek?
Napište si o heslo na mail: jirka (zavináč) ventilek (tečka) org.

Přihlášením získáte:

• možnost přispívat na nástěnku a do zápisků
  • možnost být mailem informováni o chystaných akcích a důležitých novinkách
  • Poslední komentáře

Aktuality z tábora v Lanškrouně na FB

Zdravím všechny cyklisty.Ať Vám počasí přeje, máte spousty zajímavých zážitků a najedete hodně kilometrů. Mějte se moc hezky a užívejte. Matějovi posílám velikou pusu. mamka Lukášová
    Leona Lukášová 2020-08-19 09:37:17

Tabor 2017 - 3.den

Zdravíme všechny cyklisty, jsme rádi že vám počasí zatím přeje a že si to užíváte. Velký pozdrav Filipovi a ať vám to ještě šlape na dalších výletech. Moc pozdravují ... více
    Steinerovi 2017-08-15 10:20:39

Tabor 2017 - 1.den

Posíláme moc pozdravů všem cyklistům, přejeme ať Vám hezké počasí vydrží a krásně Vám to šlape. Zdravíme Ondru Žitného z Mravenců...
    Žitní 2017-08-15 06:44:21

Žernovský bajk 2010

Žernovský bajk má za sebou devátý ročník a náš ventilkovský tým svoji pátou účast. Ano, je to tak. Vaši současní rodičové Petr a Beny startovali poprvé už v roce 2005. Ostatní se postupně nabalovali, takže letos nás na startu stálo opět pěkná řádka, ostatně jako loni. Už teď musím prozradit, že i přes absenci našich medailových stálic holek jsme v náročných bahenních podmínkách několikrát šli na pódium pro ceny.

Žernovská trať patří k těm techničtějším, takže pokud zaprší a na trati je dostatek bahna, je to velká divočina. Někteří z nás již v týdnu před závodem jezdili po trati a najížděli si ideální stopu v bahenních korýtkách. Nakonec jsme se sešli ke společné projížďce v sobotu asi dvě hodiny před závodem. Osobně jsem se hodně nasmál, když jsme projížděli okruh, protože takhle uklouzanou trať jsem na Žernově ještě nejel a  jelikož jsem již před projížďkou zaplatil startovné, tak nezbývalo nic jiného než si to užívat a jet někde bez zacvaknutých bot na pedálech, abych měl aspoň nějakou stabilitu na uklouzaném jílu. Nakonec jsme se shodli, že zase tak strašné to není a že to dáme. To jsme ale ještě netušili, že než odstartujeme, tak nám ten nahoře pustí na trať ještě trochuvody. Pár minut před začátkem ale pršet přestává, takže nálada je zase lepší a jdeme se řadit start. A kdo že tedy vlastně letos jel? Jirka Nymš, Manekýna (Jakub Řada), Petr Vojtěch, Beny, Michal Kopecký, Michal Řada, Petr Lochman, Jirka Teichman, Vítek Vosáhlo a ještě určitě někteří znají Michala Bergmana, který jezdí za BP Lumen, ale byl s námi dvakrát na táboře. Na trati i v cíli nás, závodníky, podporovali Ivča, Ondra a Jirka Maslikiewiczovi, Ála, Bára s Křémou, Dan Maršík a Míra Vodička starší. Míra měl vůbec největší smůlu (nebo štěstí?), jelikož se sice přihlásil, ale pak zjistil, že si nechal doma boty, takže do závodu ani nenastoupil.

Před startem jsme byli všichni čistý... Toho si pořádně prohlídněte;-) Danda zavzpomínal na svá závodnická léta

Start tedy probíhal jako obvykle, Jirka Teichman, Vítek a Michal Kopecký akorát museli startovat v druhé vlně cca. pět minut za námi, jelikož jeli méně třinácti kilometrových okruhů, konkrétně Michal jel dvě kola a Jirka jedno. Na polní cestě za Žernovem to všechno začíná. Kdo chce být vpředu, musí máknout a nenechat si ujet soupeře. Po přeháňce je úplně jedno kudy jedete, protože bláto je všude a pneumatika soupeře před vámi vám to dává doslova sežrat. Ale to k závodu patří, dvě hodiny v  závodním tempu se to dá vydržet, pak se člověk omyje a převlékne do suchého. Vpřed hned vyráží Michal Řada, který je z nás jasně nejlepší. Zezačátku jedou dopředu i oba Péťové a Jirka Nymš. Beny s Kubou zůstávají mírně pozadu.

I Michal Řada některé kopce raději vyběhl/vytlačil Jirka bourá v přímém přenosu Kuba dřel, co to šlo... Michal Kopecký také tlačí... Jirka Teichman do kopce i utíkal

Hned v prvním sjezdu ale padá Jirka Nymš (ten, co si trať asi nejvíc najížděl…), ale pokračuje dál. Péťa Vojtěch v polovině prvního kola zjišťuje, že to s formou není ideální a zvolňuje, takže ho za chvíli dojel Beny. Manekýna rodiče dojíždí na konci prvního okruhu a pak všichni tři společně pokračují přes pole za Žernovem v druhém kole. Kuba ale má na víc než ty dva, takže jede dopředu. Před touto trojicí jede stále velmi dobře jak Michal Řada, tak Petr Lochman! Nesmím zapomenout pochválit všechny fotografy a povzbuzovače, kteří jsou okolo tratě a že jsme jich tam letos měli. Druhý okruh je trochu zlomový pro několik z  nás. Jak sám přiznal Petr Lochman, trochu to víc v lese pustil a už se válel… Škoda, Petr ztratil hodně času a po pádu mu nebylo úplně nejlépe, takže ho v polovině druhého kola dojeli a nakonec i předjeli Kuba, Beny a chvíli i Petr Vojtěch. I Jirka Nymš ještě zaznamenal druhý pád, ale také pokračoval. Beny měl v závěru druhého okruhu dobré temto, takže se odpoutal od taťky a díky vyjetí některých techničtějších výjezdů a  „zavřeným očím“ při sjezdech se dotáhl i na Manekýnu. Spolu pak kluci jeli celé třetí kolo až do cíle. První byl podle očekávání Michal Řada, který s časem 1:54:19 zaostal 27 a půl minuty za vítězem Markem Rauchfussem. Druhý na dlouhé trati z našich dojel brácha Kuba Manekýna Řada společně s Benym, kluci měli čas 2 hodiny a 4 minuty rovné. Péťa Lochman nakonec v sobě našel dost sil a po těch peripetiích dojel v čase 2:11:44, za ním pak taťka Petr Vojtěch v čase 2:14:10 a Jirka Nymš v  čase 2:15:07.

Vítek sjíždí obávaný kopec k Úpě Kuba s Benym dojeli společně Tak nevím, asi to bude chtít příště namontovat motooorek:-)

Na 26 km dlouhé trati strávil Michal Kopecký hodinu a dvacet jedna minut, celkově byl čtvrtý v kategorii M16. Příště ale už s námi pojede tři kola, tak to se moc těším! Vítek Vosáhlo jel jedno kolo, které zdolal za hodinu a šestnáct minut. Jirka Teichman strávil v jednom jediném kole 47 minut a 12 vteřin. Obsadil třetí místo v kategorii příchozích! Tu samou vzdálenost jel i Michal Bergmann, který měl čas 36 minut a 32 vteřin, byl ve své kategorii M14 třetí! No a do třetice se na stupně vítězů z našich šel podívat Kuba Manekýna Řada, který obsadil třetí místo v kategorii juniorů M18!!!

Společné foto Porovnání špinavého Benyho a špinavějšího Péti Jirka na pódiu Kuba na pódiu Beny, jeho výhra a šťastné číslo

V cíli jsme se nakonec všichni sešli zdravý a myslím, že i šťastný, protože jsme si zase jednou trochu sáhli na dno svých fyzických a  většina asi i psychických sil, což není čas od času na škodu. Po horečném sdělení všech zážitků ze závodu a po občerstvení jsme udělali několik společných fotek. Hlavně porovnání v bahně vykoupaného Péti Lochamana a „čistého“ Benyho je dobrý:-) Pak už přišlo na řadu předávání cen a diplomů pro první tři v každé kategorii. Na úplný závěr byla připravena tombola s jednou jedinou cenou – horským kolem Axit Zero. Ani nevím, jak se to vlastně losovalo, ale najednou na mě všichni volají „Beny, Beny, vyhrál jsi kolo!!!“ No po chvíli nechápání jsem se opravdu rozběhl, strhl číslo z kola a běžel na pódium i já, takže teď mám v  garáži o kolečko víc... Takový byl tedy Žernovský bajk 2010. Postupně se všichni rozjeli domů, já s Álou jsme ještě vydrželi na koncert Heebie Jeebies, který stál za to.

Další fotky budou v naší fotogalerii!

Tak to vypadá, když se domů veze použité a nové kolo Nálada byla hodně dobrá:-)

Tak doufám, že jste si první zářijovou sobotu užili podobně, vy ostatní máte možnost jet příště s námi;-) Další závod je hned příští sobotu, kdy se chystáme na legendární Sudety do Teplic nad Metují. Podle informací, které mám, by měli jet Renča, Beny, Petr Vojtěch, Štěpán Fichtner a  Míra Vodička starší. Kdo se budete chtít přijet podívat, domluvte se s  Jirkou Nymšem nebo počkejte na info, které dám na web asi zítra.