Vybíráme cesty krásnou přírodouNávštěva u horské služby ve ŠpindluVečerní radovánkyU táboráku nechybí kytaraI nejmladší hezky dupkaj do kopečka v Krkonoších

Přihlášení

Přihlášení

Neznáte heslo k webu?
A byli jste na táboře nebo na víkendovce nebo jste chodili na kroužek?
Napište si o heslo na mail: jirka (zavináč) ventilek (tečka) org.

Přihlášením získáte:

 • možnost přispívat na nástěnku a do zápisků
 • možnost být mailem informováni o chystaných akcích a důležitých novinkách
 • Poslední komentáře

  Aktuality z tábora v Lanškrouně na FB

  Zdravím všechny cyklisty.Ať Vám počasí přeje, máte spousty zajímavých zážitků a najedete hodně kilometrů. Mějte se moc hezky a užívejte. Matějovi posílám velikou pusu. mamka Lukášová
  Leona Lukášová 2020-08-19 09:37:17

  Tabor 2017 - 3.den

  Zdravíme všechny cyklisty, jsme rádi že vám počasí zatím přeje a že si to užíváte. Velký pozdrav Filipovi a ať vám to ještě šlape na dalších výletech. Moc pozdravují ... více
  Steinerovi 2017-08-15 10:20:39

  Tabor 2017 - 1.den

  Posíláme moc pozdravů všem cyklistům, přejeme ať Vám hezké počasí vydrží a krásně Vám to šlape. Zdravíme Ondru Žitného z Mravenců...
  Žitní 2017-08-15 06:44:21

  Zimní víkendovka Olešnice 19. – 21. 3. 2010

  Letos jsme se na zimní víkendovku vydali o něco později, ale i tak byla regulérně na sněhu. Beny s Renčou vyrazili na hory již v pátek ráno a celý den si užívali převážně slunečnou lyžovačku v Deštném. V podvečer jsme se začali sjíždět ke škole v Olešnici. Připravili jsme třídy pro ubytování a čekali na zbytek výpravy, který jel ještě na večerko také do Deštného, kam nakonec vyrazil i Pavel. Večer jsme pak zakončili v místním Zámečku:-) V pátek večer jsme tedy byli ve složení Pavel, Jirka Nymš, Renča Machovičová, Petr Vojtěch (Taťka), Křéma, Bára, Petr Lochman, Ála Lochmanová, Lukin se Šárkou a Danečkem (zase hodně vyrostl!) a Beny (Mamka). V pátek se na nás přijeli podívat i Danda Maršík s Martinou Vodičkovou.

  Cestou na Šedlich Renča po dlouhé době opět na běžkách, šlo ji to bezvadně! Lukášovi je teplo i v zimě:-) Na Šerlichu bylo zasloužené občerstvení

  Sobota začala velmi příjemně, protože na nás za oknem vykukovalo sluníčko. Po snídani Beny prosadil krátký fotbálek v tělocvičně, takže všichni stačili strávit snídani. Pak jsme se rozloučili s Lochmanima (jeli slavit mamčiny narozky) a Taťkou, který podlehl mámení jiných…:-) Zbytek výpravy šel na běžky. Z Olešnice jsme se vydali po upravených stopách k Šerlichu, cíl byly borůvkové knedlíky na Masarykově chatě. Odřená pata znamenala předčasný konec pro Báru s Křémou, kteří nakonec na Masaryčku dojeli autem. Všichni ostatní i přes občasné potíže s mazáním kolem druhé hodiny dorazili k cíli. Bohužel knedlíky na nás už nezbyly, takže jsme většinou nepohrdli zelňačkou a palačinkou s ovocem a zmrzlinou:-) Zpět se s Barčou a Křémou svezl i Daneček, ostatní se těšili na sešup zpátky do Olešnice. Samozřejmě ze Šerlichu do Olešnice to jen z kopce není, takže jsme si ještě trochu mákli a v Olešnici byli okolo páté. Po výletě se rozloučili Lukáš se Šárkou a Danečkem, takže nás zbylo jen šest. Naštěstí nás přijeli navštívit Zdenda Borůvka s Péťou Fulkovou (ještě stále, ALE… v červenci je SVATBA!!!) a s nimi jsme si užili sobotní večer. Při usínání přišel na řadu přepad místních teenagerů sněhovými koulemi do oken, který jsme ale po protiútoku a bleskových efektech rozehnali.

  Neděle začala opět nadějně, sluníčko nebylo daleko… Ale než jsme zabalili a připravili se na běžky, začalo pršet. Proto přišel na řadu krátký fotbálek v tělocvičně a další drobné hry s míčem, po kterých jsme naházeli věci do aut, zamkli za sebou školu a vyrazili domů.

  Určitě povedený víkend! Škoda jen, že se termín nehodil všem a nepřidalo se více dalších Ventilků. Poděkování patří Pavlovi za organizaci a čajíčkový servis.

  Teď už je ale opět čas osedlat naše šlapací oře! Nezapomeňte, že můžete chodit každé úterý od 16 hodin na kroužek a první jarní jednodenní setkání bude buď 24. nebo 25. dubna, to včas upřesníme. 25. dubna se jede Ratibořický maraton, kterého se někteří z nás zúčastní a vy ostatní byste mohli přijet fandit;-)

  Další fotky najdete na fotky.ventilek.org a dále pak, až další dodají Pavel i Křéma.

  Beny (Zdenda Beneš) 21. 03. 2010 23:25:34

  Komentáře

  Beny
  2 Beny 2010-03-24 11:40:20
  Lído, díky. Pokud byste měl někdo zájem zapojit se do výše uvedené propagace, dejte vědět, ať víme, s kým můžeme počítat. Grafiku i texty už řešíme, do konce týdne snad budeme mít něco hotové... A můžu prozradit, že se chystá i nová verze webu...;-)
  Lída
  1 Lída 2010-03-24 09:40:18
  Ahoj Ventilci,
  jsem moc ráda, že se víkendovka vydařila. A že tam vznikaly nové vize rozvoje oddílu.
  Protože Modrá Střelka sama plánuje propagovat na Václavicích-Havlovicích svůj oddíl a svůj tábor, není možné, aby se tam potkávala propagace Ventilku tímto způsobem.
  Máme však další možnosti a tou první je 24.4. - Otvírání turistické sezóny v Bělovsi s názvem "Na kole i pěšky otvíráme stezky". Bude se otevírat srub Voda vedle dopravního hřiště, naučná stezka na Březinku, snad i Masarykův okruh a ještě nějaká další sláva...Očekává se několik stovek lidí.
  Déčko bude mít na starosti program pro děti, vymysleli jsme nízké lanové lávky nad hasič. zbrojnicí, před ní malou jízdu zručnosti (pan Beneš nám půjčí na to pomůcky a nějaká kola :-)) ) a vodácké jízdy po Metuji na raftu a čištění Metuje od odpadu. Hledají se přirozeně ochotné ruce ke všem těmto aktivitám. Budeme tam mít panel s propagací Ventilku a Vodáckého kroužku a chceme rozdávat letáčky do obou těchto kroužků a na oba tábory. Kdo se můžete připojit s pomocí?
  Těším se na dobré zprávy od vás :-)
  Další možností propagace bude Bambiriáda 20-21.5. - místo park Déčka a Zámecký kopec- je to čtvrtek a pátek tentokrát, také by tam bylo třeba propagovat Ventilek třeba nějakou jízdou zručnosti nebo závodem do vrchu, či co vymyslíte jiného, přijde tam mraky dětí ze škol... chápu, že jste v práci či ve školách, ale třeba by se někdo mohl uvolnit, přeházet služby...
  Zbytek letáků poprosíme o rozdání pana Beneše na DH, to by také mohlo fungovat, co myslíte?
  Našel by se nějaký grafik na jejich vytvoření? Texty bych dodala po Velikonocích...

  Opakovaně zvu všechny Ventilky na Vodácké velikonoce - 3.4. Úpa, 4.4. Metuje. Viz web Déčka.
  Přeji prima den.